Топ-10 найпопулярніших порід овець світу

10 лютого 2018, 06:30 66325

Кінець та початок року — час публікацій різних рейтингів. Деякі видання намагаються зібрати найкращі фільми чи ресторани, а ми вирішили скласти рейтинг найпопулярніших порід овець з усього світу. Вівці, що ввійшли до цього списку, мають незвичайні бороди, кумедні морди, дивні історії, а деякі потрапили до списку, тому що є власниками великих та чудернацьких рогів.

1. Менський лохтан

Це порода овець, для яких рідним краєм є острів Мен. Тварин можна відрізнити за характерним темно-коричневим кольором шерсті  і наявністю 4-6 ріжків. Менський лохтан походить від примітивних овець, які проживали на території Шотландії. Сьогодні їх популяція становить 1500 особин.

2. Арапава

Арапава проживають у Новій Зеландії, саме там на одного жителя припадає  приблизно сім таких овець. Ця порода має великі і надзвичайно гарні спіральні роги. Переважно тварин тримають для отримання тонкої шерсті.

3. Муфлон

Муфлон — дикий предок усіх сучасних овець. Його можна зустріти по всій Європі. Порода має категорію «знаходиться під охороною» (за критеріями МСОП) Near Threatened, тобто «близька до загрози вимирання».

4. Белтекс

Вперше вівці цієї породи були виведені у Бельгії. На вигляд вони схожі на свиней. Місцеві мешканці називають їх «підробленими вівцями».

5. Бордер-лейстер

Ця англійська порода овець дійсно кумедна, варто лише подивитися на їхні вуха. Іншими словами, це вівці з заячими вухами!

6. Уессан

Це найменша в світі за розміром порода овець. Їхньою батьківщиною є узбережжя Бретані, Франція. Більшість тварин цієї породи мають чорне забарвлення, лише іноді можна зустріти білих овець.

7. Вівця Якова

Це найстаріша порода овець  Великобританії. Вівці Якова мають чотири, а іноді навіть шість рогів, які ростуть в будь-якому напрямку.

8. Неджда

Неджда — це порода, яка була виведена на Аравійському півострові. Сьогодні найбільше цих тварин зосереджено в Саудівській Аравії. Вони мають досить незвичайну морду та невинні очі.

9. Рацка

Рацка — це угорська порода овець, які відзначаються своєю здатністю витримувати  суворі зими. Рацка має спіральні роги, які схожі на роги дикої кози, але трохи менші за розміром.

10. Готландська вівця

Одна з найстаріших і найбільш примітивних шведських порід. Готландська вівця — це доволі витривала тварина, яка проживає на відкритому повітрі цілий рік. Її роги масивні і чарівні.


AgroPortal.ua за матеріалами Мodernfarmer.com