Олівер Гірліхс, Байєр: Інформація для студентів має відповідати світу навколо них

22 жовтня 2021, 06:22 3324

Компанія «Байєр» в Україні є давнім та надійним партнером проєкту «Агрокебети». Щороку вона надає менторів для проходження шестимісячної практики студентами, влаштовує гостьові лекції та в цілому постійно переймається активностями. Розпитали генерального директора «Байєр» в Україні, пана Олівера Гірліхса, навіщо транснаціональній корпорації українські освітні проєкти, що мають вивчати майбутні аграрії, та якими він бачить місцевих спеціалістів.

Які очікування компанії Bayer від участі у проєкті «Агрокебети»?

Олівер Гірліхс: Програма «Агрокебети» приваблює талановиту молодь. Для компанії «Байєр» участь є чудовою нагодою поділитись із ними цінностями, філософією сталого розвитку, аграрними рішеннями та культурою компанії, щоб вплинути на їхню пристрасть до сільського господарства.

Також для «Байєр» проєкт «Агрокебети» є цікавим каналом інформування про себе як про роботодавця та для найму яскравих талантів по всій країні, особливо зважаючи на те, що програма реалізувалась на базі шести аграрних університетів у другому сезоні та восьми — у третьому. Ми сподіваємось, що у найближчому майбутньому проєкт розшириться на всю територію України, щоб пропонувати інноваційний формат навчання ще більшій кількості майбутніх професіоналів у аграрній галузі.

З іншого боку, ми бачимо цілу низку переваг для студентів, які отримають доступ до лідерів аграрного сектору, зможуть учитись у найкращих галузевих професіоналів, отримати краще розуміння галузі зсередини, покращити свої навички та знання, розвинути себе та знайти власний вірний кар’єрний шлях.

Чому «Байєр» підтримує український агроосвітній проєкт? Чи є подібні галузеві ініціативи, які підтримує ваша компанія?

Олівер Гірліхс: Такі проєкти для компаній на кшталт «Байєр» — можливість поділитись експертизою з молодими й талановитими людьми. Інший важливий аспект — сталий розвиток. Це нове словосполучення для українського суспільства та, одночасно, можливість для української аграрної науки долучитись до пошуку рішень таких нагальних проблем як голод, кліматичні зміни та продовольча безпека. Сільське господарство може відігравати важливу роль у гальмуванні змін клімату. В ході реалізації проєкту «Агрокебети» ми б хотіли вмотивувати студентів більше дізнатись про сталий розвиток та в подальшому впроваджувати практики сталості на виробництвах.

Зокрема, у третьому сезоні «Байєр» пропонує 11 гостьових лекцій для студентів, в яких будуть розкриті теми від технологій вирощування сільгоспкультур та обробітку проти шкідників та хвороб до сталого використання пестицидів і цифрових рішень. Також від компанії працюватимуть 11 менторів, які стануть керівниками практики на виробництвах компанії.

Крім того, українські студенти мають можливість взяти участь в Youth Ag Summit — глобальній ініціативі Bayer у галузі аграрної освіти. Що два роки цей захід збирає 100 юнаків та дівчат віком до 25 років з усього світу, які шукають вирішення проблеми, як нагодувати планету. З 2017 року українські студенти беруть участь у конкурсі та вдало представляють свою країну на глобальному саміті. Сам цей захід дає дуже багато кожному учаснику. Студенти створюють і розвивають свої мережі контактів, розробляють і мають змогу впроваджувати проєкти, що вирішують найактуальніші проблеми світу.

Цього року для участі в Youth Ag Summit 2021 були обрані дві представниці від України. Одна з них — дослідниця засобів захисту рослин, інша — студентка факультету ветеринарії НУБіП. Вони записали коротенькі відео про свою діяльність, які виявились найкращими з поданих.

Що ви думаєте про українську аграрну освіту? Чи є вона сучасною та нагальною або потребує трансформації?

Олівер Гірліхс: Мене складно назвати експертом у цій галузі, однак з мого боку видно, що здобувачі вищої аграрної освіти отримують гарний базовий рівень та ключові принципи, що були сформульовані кілька десятиліть тому, та все ще є актуальними й сьогодні. Тим не менш, думаю, що освіта потребує модернізації, оскільки сільське господарство активно розвивається. Впроваджується безліч технологій, серед яких і цифрові. І наука має бути провідником, який не спостерігає за ними, а є піонером у створенні нових проривних технологій. Важливим напрямом, на мій погляд, є актуалізація інформації, яка надається студентам: щоб вона відповідала світу навколо них. Має бути більше зв’язку між наукою та практикою, більш розвинуті технології, більше нових інструментів та краще навчання задля розвитку лідерських і управлінських якостей.

Які hard skills та soft skills мають опанувати сучасні студенти? Якими професіоналами вони мають стати?

Олівер Гірліхс: Сьогодні агроном — це не лише гарний технолог, але й гарний управлінець. Відповідно, цей професіонал має опанувати сучасні менеджерські навички як для проведення робіт у полі, так і для управління людьми чи їхньої мотивації. Також надзвичайно важливим є знання англійської мови, яке відкриває двері до світового досвіду та практик по всьому світу.

Такий мікс допоможе майбутньому керівнику стати більш успішним та конкурентоздатним як на місцевому ринку, так і на ринках інших країн.

Чи існує проблема з професіоналами в аграрній галузі України?

Олівер Гірліхс: Насамперед українські спеціалісти є добре обізнаними, високомотивованими та такими, що швидко навчаються та адаптуються. Молоді спеціалісти немало отримують в університетах.

Однак уже на студентській лаві вони повинні знатися на найновіших технологіях та мати до них доступ.

Зрештою Україна — це країна із різноманітними культурами та багатими врожаями, тож кожен із них має можливість впровадити знання на практиці не тільки в своїй країні, але й за кордоном.

Що б ви побажали українським студентам аграрних університетів взагалі та проєкту «Агрокебети» зокрема?

Олівер Гірліхс: Я вважаю, що «Агрокебети» — це дивовижна можливість для студентів отримати максимум знать та практичного досвіду від провідних аграрних компаній, топ-менеджерів і спеціалістів на виробництві, а також отримати гарну професійну базу, широкі зв’язки та сяючі перспективи.

Сподіваюсь, саме ці студенти стануть тими, хто змінить правила гри в аграрній галузі й після навчання на програмі «Агрокебети» ще більш пристрасно ставитимуться до сільського господарства, матимуть екологічне мислення та змогу піти далі та винайти сталі рішення для найважливіших проблем України.


Для довідки: Олівер Гірліхс був призначений новим генеральним та фінансовим директором компанії «Байєр» в Україні 1 липня 2020 року. Олівер працював у компанії «Байєр» протягом усієї своєї кар’єри, почавши з роботи у відділі закупівель у Німеччині, та пізніше обіймав усе більш відповідальні посади у кількох країнах Європи, Мексиці та штаб-квартирі компанії. Перед новим призначенням в Україні очолював «Байєр» у Західній та Центральній Африці з вересня 2017 року.


AgroPortal.ua за матеріалами програми «Агрокебети»