Баффало Групи МХП представило ефективну технологію в тваринництві

19 червня 2018, 07:00 6595

ТОВ «Баффало» вперше показало свої досягнення на «Агро-2018» і поділилося секретами успіху з розведення племінної худоби. Про участь у виставці та особливості роботи підприємства розповіли директор ТОВ «Баффало» Руслан Паш’ян, головний зоотехнік Раїса Кацевич та головний ветлікар підприємства Олександр Мартинюк.

ТОВ «Баффало» — одне з лідерів вітчизняного тваринництва, яке щороку покращує свої показники. Як вдається досягати таких результатів?

Руслан Паш’ян: Ми вже не перший рік на ринку. ТОВ «Баффало» — одне з підприємств Групи МХП, яке працює з 2006 року. Основні напрями нашої діяльності — це розведення елітних м’ясних порід великої рогатої худоби (ВРХ) і рослинництво. Кормові сільськогосподарські культури переважно йдуть на відгодівлю нашої худоби і тільки незначна частина — на продаж.

У 2009 році підприємство набуло статусу племінного заводу з розведення ВРХ породи абердин. Сьогодні «Баффало» має 6 порід: абердин-ангуську (понад 1 500 голів), волинську м’ясну (понад 1 150 голів), лімузинів (понад 300 голів), симентальську м’ясну (понад 225 голів), шароле (понад 300 голів) та герефордську (понад 250 голів).

Технологія утримання худоби на нашому підприємстві відрізняється від тих, що були представлені на «Агро-2018», і довела свою ефективність. Методи утримання — унікальні в Україні. Кожна тварина характеризується гарною генетикою та має високий приріст маси, що підтверджується повним пакетом документів. Ми звикли покращувати попередні показники, тому завжди працюємо на результат.

Сьогодні тваринництво — перспективна галузь агропромислового сектору, адже більшість підприємств, які раніше розводили худобу, припинили своє існування. Однак ми не єдині на ринку, і це добре. Здорова конкуренція дає поштовх до вдосконалення, пошуку нових шляхів бути кращими серед кращих.

 

Які особливості утримання худоби та догляду за стадами на вашому підприємстві?

Раїса Кацевич: «Баффало» вирізняється з-поміж інших підприємств особливим підходом до розведення худоби. Для провадження діяльності підприємство орендує 6 тис. га землі на території Маневицького та Ковельського районів Волинської області. Основне поголів’я тварин цілорічно утримується на відкритих майданчиках і природних пасовищах. Вирощування ремонтного молодняку здійснюється за технологією безприв’язного утримання в капітальних приміщеннях із системою вигульних майданчиків.

Цілорічно всі стада пасуться і народжують потомство на природі і при цьому отримують належний догляд та всі необхідні вакцини. Електропастухи загороджені, зроблені кошари і накриття. На фермах утримуються тільки бички на відгодівлі і ремонтні телички. Усі породи витривалі та стійкі до погодних змін. Годівля здійснюється зі спеціальних годівниць, куди вміщається тюк сіна, солома, корнаж. 12–14 голів можуть їсти одночасно з однієї годівниці. Корм використовуємо власний: заготовляємо сіно, солому, кукурудзу на силос.

На відгодівлю купуємо комбікорм і макуху в «Катеринопільського елеватора», що теж входить до Групи МХП. Цьогоріч плануємо здешевити собівартість корму. Годувати тварин взимку сіном — дуже дорого, тому ми плануємо перейти на силос.

Олександр Мартинюк: Успіх підприємства залежить від здоров’я тварин. 9 ветлікарів постійно стежать за станом худоби: за кожним з них закріплена певна кількість голів. Вакцинуємо від хвороб за графіком. Від інфекційних захворювань вдається вберегти. Купуємо якісну сертифіковану американську вакцину, яка підходить для м’ясних порід. Усі вакцинації здійснюються на місцях. Шукаємо нові препарати для лікування тварин, експериментуємо. Якщо тварина хвора, її відділяють від табуна, заганяють у кошару, проводять лікувальні заходи і або випускають, або забирають на ферму для ретельнішого лікування. Наразі маємо хорошу продуктивність.

Чи були ви учасниками подібних виставок раніше і чого очікуєте за підсумками участі в «Агро-2018»?

Руслан Паш’ян: Агровиставка щороку збирає дедалі більше учасників і відвідувачів. Цьогоріч її відвідали представники 15 країн світу і понад 70 тисяч людей. Це найбільша агропромислова виставка в Україні та Східній Європі, яка є, насамперед, ефективним діловим заходом, що відкриває можливості для співпраці з країнами — лідерами світового аграрного сектору. Це платформа для вдосконалення виробництва, впровадження інновацій, яка є унікальною нагодою для діалогу між приватним бізнесом і державою, асоціаціями та іноземними представниками. Щороку ми відвідуємо вітчизняні та закордонні виставки як гості, переймаємо досвід, вчимося в іноземних колег досягати вищих і кращих показників. Як же без цього? Представники нашого підприємства побували на агровиставках в Німеччині, Франції, Канаді.

Цьогоріч ми вирішили стати учасниками «Агро-2018», аби про «Баффало» та про агрохолдинг МХП в цілому дізналися більше людей не лише в Україні, а й за кордоном. Пошук нових партнерів і можливостей для реалізації племінних порід ВРХ — наше пріоритетне завдання. Про те, що в МХП є м’ясне скотарство, і воно доволі непогане, мало хто знає. Виростити поголів’я — половина справи. Необхідно ще продати продукцію. За роки роботи нам вдалося збільшити стада племінних порід, тож наразі ми можемо забезпечувати інші підприємства якісною худобою. Ми не робимо акценти на окремих породах, а намагаємося забезпечити високі результати і показники для кожної з них.

Як готувалися до виставки, які ресурси були залучені та які породи відібрані?

Руслан Паш’ян: На «Агро-2018» були представлені наймасовіші породи з якісними генетичними показниками: абердини, які складають половину стада, шароле та лімузини (по 2 стада). Є так званий надремонтний молодняк цих порід, який ми можемо продавати. Стада герефордів і сименталів ще не готові для масового продажу — їх всього по одному стаду. Зараз ми працюємо над тим, щоб вони стали якісними. Підготовка до виставки почалася задовго до її початку і охоплювала усі служби підприємства, керівників на місцях. Безпосередньо учасниками виставки стали 6 працівників «Баффало». Найбільша відповідальність лежала на зооветеринарній службі, яка мала підготувати найкращих тварин.

Олександр Мартинюк: Для участі були обрані 6 теличок — по 2 кожної породи: абердин-ангуської, лімузинів і шароле. З 2009 року підприємство має племінний завод з розведення абердинів. Генетичний потенціал продуктивності цієї породи за приростами живої маси в підсисний період становить 950 г/добу, бичків на вирощуванні — від 1 500 г/добу. Підприємство отримало статус племінного репродуктора з розведення лімузинів у 2016 році. Середньодобовий приріст живої маси телят в підсисний період становить від 960 г/добу, бичків на відгодівлі — від 1 500 г/добу.

Порода шароле характеризується оптимальною пристосованістю до цілорічного утримання на пасовищах, високою конверсією корму і рельєфністю м’ясних форм. 10 % маточного складу цієї породи було імпортовано з ЄС. За шість місяців підсисного періоду середньодобовий приріст телят становить від 1 000 г. Бички на відгодівлі найінтенсивніше ростуть із 9-місячного віку. Приріст маси тіла за добу становить від 1 500 г. Відбирали найкрасивіших, здорових, з відповідною масою — близько 400 кг, ставили на 30-денний карантин. Під час карантину ветеринарна служба проводила дослідження на лейкоз, бруцельоз, лептоспіроз, паратуберкульоз, туберкульоз, тварин було оброблено від ендопаразитів, вакциновано проти емкару та сибірської виразки.

Які інновації застосовуєте в роботі і чий досвід серед учасників виставки хотіли б перейняти? Чи було представлено щось нове для вашого підприємства?

Руслан Паш’ян: Ми постійно намагаємося покращувати результати, тому стежимо за новинками: це й інструменти для догляду за тваринами, і новітні технології для годування, і нові лікувальні препарати та вакцини. От, приміром, цьогоріч побачили новий засіб для ректального огляду телиць, який плануємо придбати для підприємства. Ми відкриті до інновацій. Торік ми закупили програму «Проффект» для годівлі тварин.

Програма дає змогу віддалено за допомогою гаджета керувати процесом і визначати норми годівлі, обирати оптимальний раціон. Зараз ми працюємо над електронними бирками. Поки вони застосовані на одній дільниці. Також уся вакцинація здійснюється напівавтоматичним способом за допомогою спеціальних пістолетів, заряджених кількома десятками «зарядів» вакцини. Це значно пришвидшує процес і мінімізує втрати. На цьогорічній виставці були представлені підприємства, які привезли племінну худобу, що раніше була придбана в «Баффало», а тепер виставляється під власним брендом. Це приємно і свідчить про те, що наша робота не марна.

Які проміжні результати участі підприємства у виставці «Агро-2018»?

Руслан Паш’ян: Про результати говорити поки ще зарано, адже про результативність будь-якої діяльності свідчить кількість укладених угод. Поки відбулись перспективні знайомства з представниками з Німеччини, Алжиру, Таджикистану та Узбекистану, підприємцями з Черкаської, Полтавської та Київської областей. Про зацікавленість нашою худобою свідчить близько 250 звернень за контактною інформацією.

Основна кількість худоби з наших племзаводів експортується до арабських країн, а частина реалізовується на території України живою вагою. Цьогорічні плани продажів — 500 голів телиць і нетелів та 600 — бичків. Сьогодні м’ясне тваринництво — перспективний напрям розвитку агросектору. Діє навіть програма, у рамках якої держава компенсує 50 % вартості за придбання племінної худоби. «Баффало» надає повний пакет документів на кожну тварину, тож отримати таку допомогу буде просто.

Дякую за приділений час.


Наталія Ключнікова, AgroPortal.ua