Продаючи сільгоспвиробникам якісну техніку від відомих брендів, дилерська компанія «АБА «Астра» за 20 років створила власний бренд і стала доволі відомою серед аграріїв. Клієнтів компанії не доводиться довго розшукувати: хтось купував техніку, інші — користуються сервісним обслуговуванням чи купують запчастини, а дехто — відвідували конференції та демо-покази «Астри» і замислюються про партнерство.

Від навантажувача до систем зрошення

Одним із найдавніших клієнтів «АБА «Астра» є сільгосппідприємство «Біотех ЛТД»: його керівник навіть пригадати не може, скільки років вони співпрацюють, і припускає, що, напевно, був одним із перших клієнтів компанії.

«Біотех ЛТД» засноване в 1994 році, сьогодні має в обробітку 2,5 тис. га землі в Київській і Чернігівський областях та є єдиним в Україні базовим господарством з вирощування насіння чіпсових сортів картоплі для компанії-виробника чіпсів «Люкс».

«Першою технікою, яку ми придбали в «Астри», був телескопічний навантажувач Manitou, — пригадує директор підприємства Анатолій Бикін. — При виборі партнерів все вирішують суто людські відносини. Так, перше наше знайомство з компанією «Астра» відбулося завдяки Дмитру Пархоменку, з яким ми навчалися разом, були в гарних дружніх стосунках».

За ці роки Анатолій Бикін купив у «Астри» не один навантажувач. В техпарку господарства — сівалки, поливні й дощувальні машини, трактори. «Все, що сучасне в нас є в господарстві, то все придбали в «Астри». От і цьогоріч ми ще додатково купили дощувальну машину Valley», — розповідає Анатолій Бикін.

За його словами, не завжди рівень прибутків дозволяє оновлювати техніку так, як того б хотілося. А оскільки масштабну закупівлю техніки в «Біотех ЛТД» було проведено в 2007-2009 роках, то вже прийшов час для оновлення технічного парку. Анатолій Вікторович прогнозує, що цей процес триватиме найближчі 3-4 роки.

«Оскільки в нас специфічне картопляне господарство, то, звісно, нам хотілося, щоб в «Астри» з«явилися у продажу ще й картопляні комбайни. В сучасному світі компаніям, які надають товари чи послуги для аграрного бізнесу, неможливо обійтися без відкриття нових напрямків діяльності чи пропозицій. Мені дуже приємно, що в «Астрі» це розуміють і прагнуть до розвитку. Мені ця компанія дуже імпонує, адже вона високопрофесійна і тут немає розходжень між словами і справою».

Відповідність потребам і вимога

Іван Кобзар розповідає, що сам півтора роки працював менеджером по організації демонстрації техніки в АБА «Астра» і знає практично все про наявні бренди.

«На Дні полів виїжджала ціла демо-бригада з «Астри» і 3-4 фури з демонстраційною технікою. Ми показували сільгоспвиробникам працюючі машини в полі, бо на виставках вони стоять гарні, чисті, вимиті й натерті. А в полі — то зовсім інша справа», — зазначає Іван Кобзар.

Наразі Іван працює механіком в ТОВ «Агрокомплекс «Зелена долина», але до цього часу з теплотою згадує про період роботи в «Астрі» та про колег: «В компанії ще лишилось багато людей, з якими я працював: наприклад, Ігор Губарєв, щоправда, в той час він ще не був генеральним директором, Петер Пажицки, Руслан Яковенко, Роман Канцибура».

Іван і надалі продовжує підтримувати зв«язки з компанією, адже «АБА «Астра» є потенційним постачальником техніки і послуг для «Агрокомплекс «Зелена долина».

«В «Зеленій Долині» ставляться високі й чіткі вимоги до техніки. Насамперед техніка має відповідати впровадженим в агрохолдингу технологіям виробництва. От, наприклад, для посіву буряку нам потрібно зробити мінімальний обробіток ґрунту, буквально на 2 см. Відштовхуючись від цих потреб і визначених показників, ми і вибираємо потрібну модель і бренд техніки», — ділиться досвідом Іван Кобзар.

За його словами, в «Астрі» є достатній портфель пропозицій навіть для найвибагливіших покупців. «Для компанії 20 років не минули даремно. «Астра» весь час розвивається, і це відчутно помітно по кількості брендів, партнерів, клієнтів. І я гордий тим, що був причетний до частинки творення історії цієї компанії», — зазначає Іван Кобзар.

Курс на якісну і високопродуктивну техніку

Фермерське господарство «Тетяна 2011» співпрацює з «АБА «Астра» ще з 2006 року. Головний агроном господарства Олександр Сивогорло, хоч і каже, що тоді був занадто молодий, але добре пам«ятає перше придбання — дві кукурудзяні жатки, що були у використанні.

«Оскільки господарство було невеликим, кредитні кошти важко було дістати, тож керувалися тим ресурсом, який мали в наявності. Тоді купили вживані жатки, але вони добре відпрацювали. Вже потім, коли господарство міцніше стало на ноги, ми змогли придбати в «Астри» нову надійну і високопотужну техніку, — згадує Олександр. — В 2008 році купили два трактори Fendt. Це була перша серія Fendt, і ми їх купили одними з перших, адже знали, що за кордоном серія 930 дуже популярна, бо відзначається економією і надійністю. Але потім з«явилася серія більш потужна — 936, тож ми випробували і цю модель. З часом на власному досвіді впевнились, що ці трактори порівняно з іншими економили близько 20% пального. Коли в сезон машина працює на 5-6 тис. га, то це виходила суттєва економія. І на цій економії паливно-мастильних матеріалів можна багато чого з часом купити».

ФГ «Тетяна 2011» обробляє на Київщині 2143 га землі, займається рослинництвом і нішевим напрямком у тваринництві — козівництвом. Це відомий вже на всю Україну сирний бренд Zinka. Крім того, в господарстві мають 6 га саду.

«В сівозміні цього року маємо 8 культур — озимі ріпак і пшениця, ярий ячмінь пивного напряму, кукурудза, соняшник, цукрові буряки, соя, гірчиця на сидерат. Донедавна вирощували 10 культур, але зменшили кількість, відмовившись від гречки і картоплі.

Не можна зекономити на старій техніці, на тій, що вже відпрацювала своє. Елементи технологій включають в себе високопродуктивну якісну техніку, бо кінцевий результат залежить від того, як ми підготуємо поле, наскільки якісно посіємо і внесемо ЗЗР, зберемо врожай. Тому з моменту створення фермерського господарства ми взяли курс на якісну і високопродуктивну техніку», — розповідає Олександр Сивогорло.

За його словами, в господарстві довго моніторили і вивчали, яка ж все-таки модель буде оптимальна — європейська чи американська, яка система обробітку краще.

«В роки, коли відбувається зміна клімату в бік посушливості, класичні методи обробітку вже неефективні. Ми зробили ставку на те, щоб зекономити вологу в ґрунті, й для цього використовуємо безвідвальний обробіток, працюємо з рослинними рештками», — зазначає головний агроном.

Для цього торік фермерське господарство придбало в компанії «Астра» культиватор Horsch Tiger MT, який дає можливість якісно обробити ґрунт без обороту пласта і не втрачати структуру ґрунту. З останніх придбань господарства також причіпний обприскувач Berthoud Tracker 3200. За словами Олександра Сивогорло, машина зроблена для роботи в Україні — він досить простий і доволі надійний. Кожного року обприскувач обробляє до 10 тис. га за сезон і робить операції дуже якісно.

Сьогодні в господарстві також працюють телескопічні навантажувачі Manitou, дві сівалки Horsch, трактори Fendt, ґрунтообробна техніка Horsch. Постачальником всієї цієї техніки є «АБА «Астра».

«Потихеньку ми плануємо відродити на своїх полях родючість ґрунту завдяки сидератам, правильному обробітку, сівозміні й використанню правильної техніки», — ділиться планами Олександр Сивогорло.

Він відмічає, що працювати з компанією «Астра» легко і надійно, адже можливу співпрацю завжди визначають і налагоджують люди. Знайомство ФГ «Тетяна 2011» з дилерською компанією розпочалося зі спілкування з провідним менеджером «Астри» Миколою Проценком.

«За цей час наша співпраця стала доволі тісною, і вже можна сказати, що з цією компанією у нас вибудувалися дружні стосунки. Також ми дуже задоволені сервісною службою, інженери завжди ідуть нам назустріч і знаходять вихід із ситуації. Зараз багато компаній продають техніку, але такого відмінного сервісу, як має «Астра», ми не зустрічали. Це надійна, професійна команда інженерів».

Відмінне сервісне обслуговування

Понад 10 років співпрацює з «АБА «Астра» і агрохолдинг «Біріт-Фортуна», який обробляє 6 тис. га землі у Вінницькій, Житомирській, Київській областях.

Головний інженер одного з підрозділів агрохолдингу — «Біріт-Фортуна К» (с. Кодаки, Васильківський р-н, Київська обл.) — Михайло Береговий розповідає, що першою технікою від «Астри» стали в 2007 році трактори Fendt, які добре себе показали, і в 2011 році було придбано ще кілька одиниць.

«Сервісне обслуговування техніки теж проводимо повністю в компанії «Астра». Ця послуга в них надається відмінно. Наш сервісний інженер від «Астри» Євгеній — дуже класна людина, завжди проконсультує і оперативно вирішить питання», — розповідає Михайло Береговий.

Також Михайло відмічає, що «Астра» своїм клієнтам надає систему знижок, відтермінування платежів, тобто компанія іде на поступки аграріям і формує лояльне відношення.

Лояльні умови і уважність до кожного клієнта

Керівник ФГ «Зернівка» (Яготинський р-н, Київська обл.) Анатолій Бойко лише рік тому став клієнтом «Астри», придбавши перший в Україні фінський комбайн Sampo.

«Прочитав про цю техніку в журналі, і якось відклалося так мені в голові, а потім при телефонній розмові з представником «Астри» Андрієм пригадалось, тож вирішив придбати комбайн. Ось у цьому році збираємо вже ним врожай», — розповідає Анатолій Борисович.

Для невеликого фермерського господарства (360 га в обробітку) придбати комбайн — це дуже великі кошти, але фермер відзначає, що це стало можливим завдяки підтримці «Астри» і лояльним умовам, які компанія змогла забезпечити.

Анатолій Бойко розповідає, що якщо все так станеться, як він запланував, то незабаром зможе собі ще й трактора Valtra придбати. Дуже сподівається, що традиції фінської техніки збереглися — якість, надійність. При цьому переконаний, що постачальником нової техніки в його господарство обов«язково буде «Астра».

«Можливо, це суб»єктивно оцінювати діяльність лише по роботі тих людей, з якими я працюю і спілкуюсь, але вважаю, що «Астра» дуже відповідальна, порядна і відкрита компанія для всіх без виключення, незважаючи — чи це великий агрохолдинг, чи маленький фермер».


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua

Мультимедіа