KUHN OPTIMER XL. Ефективне лущення за будь-яких умов

01 грудня 2021, 06:13 2612

Дисковий лущильник OPTIMER XL від компанії KUHN здійснює інтенсивне перемішування пожнивних залишків завдяки конічним дискам збільшеного діаметра з оптимізованими кутами атаки.

 Таке рішення виробника дозволяє аграріям скористатися всіма перевагами технології лущення за різних умов: виконати поверхневу та глибоку обробку, загортання великої кількості залишків та руйнування рослинного покриву.

Диски з конічним профілем мають діаметр 620 мм, кут атаки по вертикалі становить 12°, по горизонталі — 14°. Їхньою перевагою є чудова різальна здатність і стійкість до зношування. Конічний профіль забезпечує зберігання кутів диска, а отже — якісний обробіток упродовж усього життєвого циклу знаряддя. Крім того, для збереження якості різання диски мають товщину 6 мм, що зберігає агресивність їхнього профілю та збільшує експлуатаційний термін на 20% порівняно з 5-міліметровими дисками. Таким чином агрегат має підвищену пропускну здатність за глибини обробітку від 5 до 15 см.  

Унікальність конструкції ОРTIMER XL полягає також у широкому підвісі дисків, що запобігає їх бічному переміщенню, та еластомерному захисному пристрої, який поєднує глибоке проникнення зі здатністю витримувати потужні ударні навантаження.

Українські аграрії відмічають оптимізовану ширину захвату агрегату — від 3 до 5 м. У господарстві «Ладуха», що на Сумщині, наприкінці весни придбали дисковий лущильник ОРTIMER XL з робочою шириною 4 м і вже встигли оцінити цю перевагу знаряддя.

«Ми виконали дискування на 100 га перед сівбою кукурудзи. Цей агрегат ми обрали насамперед через його компактні розміри. Розглядали різних виробників, але все ж зупинилися на компанії KUHN. Лущильник застосовуємо на важкодоступних ділянках поля, де не можуть працювати великі борони», — розповідає інженер ФГ «Ладуха» В’ячеслав Харченко.

Господарство обробляє близько 2 тис. га ріллі. Відповідно до ґрунтово-кліматичних умов застосовують як оранку, так і глибоке розпушування. Вирощують кукурудзу, соняшник і зернові культури.

Відзначають, що якісний обробіток стерні забезпечила також реалізація в агрегаті OPTIMER XL принципу «один диск на кронштейн». Це підвищує пропускну здатність знаряддя. Разом із тим роботу зі значною кількістю пожнивних решток полегшують великі кліренси лущильника: відстань між підвісами дисків (спереду і ззаду) — 95 см, кліренс під підвісом диска — 70 см, кліренс рами — 91 см. Завдяки таким параметрам ризик блокувань усувається майже повністю. Тому лущильник може також загортати гній.

До переваг агрегату сільгоспвиробники також відносять його просте налаштування. Механічне регулювання клинами швидке та інтуїтивно зрозуміле. Опційно робочу глибину можна змінювати за допомогою гідравліки на ходу залежно від типу ґрунту, наявності каменів або вологих ділянок. Усі налаштування виконуються без інструментів, що гарантує комфорт оператора.

«Коли знаряддя надійшло із заводу, компанія «Техноторг» надала нам якісні сервісні послуги: фахівці зібрали агрегат, підготували до роботи та провели інструктаж. Обслужили нас досить добре, зауважень не маємо, та й коли виникають якісь питання, то працівники сервісу йдуть назустріч, вирішують усе оперативно та якісно. Під час роботи ніяких труднощів не виникало, налаштовувати все дуже швидко та зручно. Додатково лущильник поки нічим не оснащували. Агрегатуємо його з трактором New Holland потужністю 360 к.с.», — зазначає інженер.

Разом із тим OPTIMER XL зберігає одну з найголовніших переваг лінійки OPTIMER+ — невибагливість в обслуговуванні. Зокрема, підшипники дисків не потребують змащування.

Ще одна перевага лінійки OPTIMER XL — різні опції обладнання для адаптації до ґрунтових умов та бажаних типів обробітку стерні. Так, для оптимального ущільнення KUHN пропонує широкий вибір котків. А моделі причіпного лущильника OPTIMER XL 4000, 5000, 6000 та 7500 є сумісними з малою сівалкою SH 600, що висіває покривні або зернові культури одночасно з лущенням.

«У нашому техпарку є багато агрегатів від KUHN, зокрема ґрунтообробні знаряддя, а також розкидачі добрив. Загалом продуктами цього виробника користуємося вже більше 10 років, оскільки техніка зарекомендувала себе як надійна, якісна та продуктивна», — додає В’ячеслав Харченко.


Придбати KUHN OPTIMER XL можна в мережі «Техноторг».

Звертайтесь до менеджерів у регіонах або за телефонами: 067 515 67 75, 066 369 59 21.

Більше інформації на сайті компанії.

«Кредобанк» пропонує вигідні умови кредитування на придбання техніки KUHN від 0% на 12 місяців за умови першого внеску 50%.


Світлана Яценко, AgroPortal.ua