AgroGear. ESPRO 6000 RC: універсальний та витривалий посівний комплекс

07 липня 2020, 06:06 3488

Посівний комплекс ESPRO 6000 RC поєднує в собі дискування, прикочування й одночасне висівання двох культур або основної культури з одночасним внесенням під корінь мінеральних добрив у межах одного проходу для забезпечення дружних сходів після оранки, мінімального обробітку та навіть по пожнивних рештках.

«Посівний комплекс KUHN ESPRO 6000 RC має низьку споживчу потужність завдякиспецифічній конструкції котка, встановленого перед висіваючою секцією. Така конструкція вирівнює поверхню землі перед проходженням двох рядів робочих дисків, що дозволяє знизити витрати палива і утримує сівалку на легких ґрунтах. Функція гідравлічного регулювання тиску коліс із кабіни забезпечує оптимальну продуктивність незалежно від типу ґрунту», —розповідає регіональний представник «КУН-Україна» у Чернігівській та Київській областях Євген Семеренко.

 

Також додає, що контакт насіння з ґрунтом і постійна глибина закладання відіграють вирішальну роль для рівномірного проростання культури. У сівалках ESPRO за робочими дисками встановлений ряд прес-коліс, кожне з яких ущільнює ґрунт перед двома висіваючими блоками. Завдяки цьому не залишається порожнеч або тріщин, в які може потрапити насіння, що забезпечує стабільну глибину закладання і хороший контакт насіння з ґрунтом.

Універсальна сівалка ESPRO оснащена висіваючою секцією CROSSFLEX, що дозволяє закладати насіння на рівномірну глибину при роботі в різних умовах і на різних швидкостях —до 17 км/год, при агрегатуванні з тракторами потужністю від 160 до 350 к.с.

Прикочуючі ролики полегшують надходження вологи до насіння, формуючи капілярну структуру і забезпечуючи при цьому контакт насіння з ґрунтом.

Робочі диски, глибина посіву і тиск ґрунту регулюються за допомогою кліпсів, встановлених на гідравлічних циліндрах. Завдяки цій системі можна легко зберегти регулювання для подальшого використання.
«Сівалка ESPRO 6000 RC з робочою шириною 6 м має бункер, розділений на дві частини.Велика ємність бункера 5500 л зі знімною перегородкою дозволяє розділити його, отримавши 40% для першої культури і 60% — для другої. Або ж можна заповнити бункер насінням однієї культури.

Внесення добрив або висів другого різновиду насіння здійснюється безпосередньо перед прикочуючими колесами за допомогою ряду одинарних висіваючих блоків, що регулюються заглибиною і розташовані точно між двома рядами посіву, куди і вноситься добриво. Таким чином, культури отримують оптимальний прикорм на ранній стадії зростання без ризику виникнення опіків», — відмічає Євген Семеренко.
Посівний комплекс легко тягнути за трактором завдяки блоку притискних коліс, зміщених уперед і назад одне щодо одного, що запобігає утворенню земляного валу. Висівання може здійснюватися на краю поля завдяки автоматичній послідовності розвороту. 

В СФГ «Роксолана», що на Київщині, ESPRO 6000 RС працює вже 4 роки. Висівають озимі, сою та ярий ячмінь.

Посівний комплекс добре працює, копіюючи рельєф як на обробленій плугом ділянці, так і в умовах мінімального обробітку.

«Я цілком задоволений роботою агрегату і за чотири роки зауважень не маю. При посіві завжди спостерігається чітке розміщення зерен у рядку: відстань між зернами і глибина посіву рівномірні, повністю відповідають належним вимогам», — розповідає керівник СФГ «Роксолана» Микола Нечай.

Фермер також каже, що габарити сівалки дозволяють зручно її транспортувати.

Легке керування агрегатом прямо з кабіни трактору здійснюється за допомогою системи ISOBUS, що забезпечує значне прискорення всіх робочих процесів та полегшує працю механізатора.

«Щодо обслуговування, важливу роль відіграють комп'ютерні навички самого тракториста. Тожйого досвід і знання в цьому питанні є ключовими і такими, що впливають на термін служби агрегату та якість його роботи», — додає Микола Нечай.

В одному з господарств Чернігівської області ESPRO 6000 RС працює другий сезон. Головний агроном ФГ «Північ Агро» Олег Махно каже, що сівалка повністю відповідає своїм технічним параметрам: «Працює на «відмінно». Влаштовує якість посіву, а саме глибина, проста в налаштуванні під будь-яку культуру, з будь-якою нормою висіву. Все в доступній і наочній формі, глибина посіву виставляється кліпсами. Зауважень до роботи немає. До того ж з економічної точки зору повністю відповідає своїй вартості».

За його словами, зручність посівного комплексу полягає в тому, що насіння і добрива можна одночасно завантажувати в один бункер, а з нього вже проводити посів у рядок. ESPRO 6000 RС можна сіяти як озимі зернові, так і ярі.

«Цього року, під час «лютневих вікон», ми використовували сівалку для посіву ярих зернових, тобто без проблем виконали посів у ранні терміни. Також хочемо висівати з її допомогою соняшник, що і спробуємо наступного року», — зазначає Олег Махно.