Agro Gear №2. Збереження вологи та універсальний підхід

27 листопада 2018, 06:01 2824

Під час класичної оранки пласт ґрунту перевертається, і при щорічній обробці на ту ж саму глибину утворюється плужна підошва. Тоді як під час вертикального обробітку ґрунту верхній шар розпушується, а стерня подрібнюється і залишається на поверхні поля як мульча.

Диски KUHN Krause Excelerator 8005 мають сферичну форму і встановлені під кутом, вони зміщують розкришений ґрунт вбік. Це призводить до утворення вертикальних розломів і тріщин у ґрунті, що сприяє хорошому поглинанню та обміну вологи, забезпечуючи рослини її достатньою кількістю. 30-90% подрібнених решток залишаються на поверхні поля. Після обробки утворюється однорідна структура ґрунту.

Концепція вертикального обробітку полягає в системному підході, заснованому на методах, направлених на запобігання формуванню глибоких надмірно ущільнених прошарків ґрунту, які пригнічують всі природні процеси: капілярність ґрунтів та обмін вологи, правильний розвиток кореневої системи. Дані методи сприяють споживанню рослинами достатньої кількості поживних речовин і води.

Основними перевагами є те, що не утворюється плужна підошва, відсутні перепади щільності та колії. Тобто одна з основних особливостей вертикальної обробки — відсутність у структурі ґрунту шарів підвищеної щільності, які утворюються при традиційній горизонтальній обробці після проходження різних машин.

«Ми відчуваємо перспективу для вертикального обробітку ґрунту в Україні. Клімат з кожним роком стає все більш посушливим, а робота KUHN Krause Excelerator 8005 направлена на збереження вологи, — розповідає регіональний представник «КУН-Україна» по Чернігівській та Київській областях Євген Семеренко. — Також потрібно відмітити універсальність даної техніки: вона може працювати по кукурудзі, соняшнику, пшениці, ріпаку, можна сказати, по будь-якій культурі. Відповідно до ґрунту та призначення регулюється кут атаки від 1 до 5 градусів».

Якщо виставити диски на 1 градус — Excelerator повністю працюватиме для вертикального обробітку, а вже при 5 градусах його можна використовувати як лущильний. Деякі господарства використовують його як передпосівний агрегат.