Розроблено порядок використання антибіотиків у ветмедицині

01 березня 2021, 17:43 1753

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства розробило та оприлюднило для громадського обговорення проєкт наказу «Про затвердження Порядку використання протимікробних препаратів у ветеринарній медицині».

Про це йдеться у повідомленні міністерства.

«Документ визначає правила і умови застосування протимікробних препаратів у ветеринарній медицині, обов«язки осіб, які використовують антибіотики; перелік випадків, коли застосування антибіотиків є забороненим, а також заходи, спрямовані на зменшення використання протимікробних препаратів», — пояснюють у міністерстві.

Прийняття наказу забезпечить раціональне використання протимікробних препаратів у ветеринарній медицині, що сприятиме запобіганню виникнення такої проблеми, як стійкість мікроорганізмів до антибіотиків.

«Затвердження Порядку сприятиме упорядкуванню обігу і використання протимікробних препаратів, а також уникненню випадків необґрунтованого їх використання. Як наслідок — це позитивно вплине на здоров«я не лише тварин, але й людей», — зазначив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Сергій Глущенко.

З проєктом наказу можна ознайомитись за посиланням.