Зеленський взяв під особливий контроль розвиток агросектору та посівну

08 квітня 2020, 09:41 4398

Питання розвитку агросектора в даний час перебуває під особливим контролем Президента України Володимира Зеленського.

Про це заявив радник Президента України з питань економіки Олег Устенко в ході розширеної зустрічі з представниками Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, представниками агропромислового комплексу, виробниками мінеральних добрив і сільськогосподарської техніки, а також з профільними асоціаціями аграріїв і хіміків.

Він зазначив, що зустрічі в такому форматі стануть постійними.

На нараді обговорили ситуацію в сільському господарстві під час весняної посівної кампанії та шляхи забезпечення високих показників врожайності в Україні в умовах надзвичайної ситуації, викликаної поширенням COVID-19.

Представники аграрної галузі підкреслили, що багато сільськогосподарських напрямки зараз потребують підтримки з боку держави.

Президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко заявив, що весняно-польові роботи йдуть за планом.

Уповноважений Президента України з земельних питань Роман Лещенко відзначив три ключові речі, які вдалося забезпечити для українських аграріїв в поточному році. Перше — державна підтримка в розмірі 4 млрд грн зберігається, незважаючи на секвестр бюджету. Друге — ухвалення базового земельного закону, на основі якого в найближчі місяці буде прийнятий ряд нормативно-правових актів, що дозволить навести порядок у земельних правовідносинах. Третє — це те, що Президент України оперативно реагує на ситуацію з продовольчою безпекою. На думку Романа Лещенко, Україна маэ достатні обсяги, щоб повністю забезпечити власне споживання зерна і виконання експортних контрактів.

Президент Союзу хіміків України Олексій Голубов зазначив, що в даний момент вітчизняні заводи з виробництва мінеральних добрив працюють в нормальному режимі, всі співробітники підприємств забезпечені необхідними засобами дезінфекції та захисту.

Віце-президент Союзу хіміків України Ігор Гольченко навів дані, що в порівнянні з показниками початку 2019 року ціни на вітчизняні мінеральні добрива знижуються щоквартально і зараз досягли мінімуму за останні роки.