Євросоюз закликають допомогти Україні в проведенні посівної

03 лютого 2023, 09:52 1603

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський закликав представників ЄС підтримати українських аграріїв та сприяти проведенню весняної посівної.

Про це він заявив під час свого виступу на спільному засіданні Кабінету Міністрів України та Колегії Єврокомісії.

«Наразі перед українськими аграріями стоять два основних виклики: якісно провести посівну кампанію, а також збільшити ліквідність агропродукції», — цитує слова Сольського пресслужба Мінагрополітики.

За словами міністра, аграрії мають бути забезпечені посівним матеріалом та добривами. Це дозволить не залишити жоден гектар незасіяним. Насіння та добрива — це та допомога, якої дуже потребує агросектор України.

Також він зауважив, що українські аграрії зазнають великих збитків, оскільки ціна продажу зерна є досить низькою, і значно подорожчала логістика.

Микола Сольський додав, що Україні необхідна реалізація масштабної програми спрощеного кредитування аграріїв. Міністр звернувся до представників ЄС із проханням підтримати український АПК.

Окремо він наголосив на проблемі штучного блокування «зернової ініціативи» з боку російських інспекторів та закликав міжнародних партнерів спільно цьому зарадити.