Окупанти вкрали кілька сот тисяч тонн українського зерна

02 травня 2022, 09:25 1220

Російські окупанти вивозять зерно з тимчасово окупованих територій в Луганській, Донецькій, Херсонській та Запорізькій областях.

Про це зазначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в ефірі національного марафону, говориться у повідомленні міністерства. 

Він зазначив, що для проведення посівних робіт та внутрішнього споживання тут було зосереджено приблизно півтора мільйони тонн зернових. Декілька сот тисяч тонн вже вкрадено та вивезено до рф. 

Тарас Висоцький

«Росіяни використовують тактику початку 20 ст. з крадіжками зерна й вивезенням його з України. На сьогодні ми маємо підтверджені факти, що декілька сот тисяч тонн зернових було вивезено сумарно з Херсонської,  Запорізької , Луганської та Донецької областей. На цих територіях у фермерських запасах, що формувалися для посівних робіт, а також для переробки (для виготовлення борошна, випікання хліба), знаходиться близько півтора мільйони тонн зернових. Це суттєвий запас. За міжнародними цінами це коштує сотні мільйонів доларів. І є великий ризик, що це буде просто вкрадено і вивезено на користь росії».

Він також наголосив, що стратегічних запасів на окупованих територіях не було. В областях зберігалося зерно, необхідне для споживання на цих територіях до нового врожаю.

«Тому ми можемо говорити перш за все про геноцид українського народу, а не удар по економіці», — зазначив Тарас Висоцький.

Усі факти крадіжки фіксуються, документуються як докази в міжнародних судах для отримання повної компенсації прямих та суміжних втрат, повернення коштів в українську економіку.

Висоцький запевнив, що Україна має запаси зернових у межах контрольованої території на два роки. Залишки експортуються. Через блокування портів міністерство знаходить нові логістичні маршрути, зокрема залізничні. Один із нових маршрутів — через Румунію, порт Констанца. Також опрацьовуються коридори через Польщу та порти Прибалтики.

«Альтернативні маршрути українського експорту продовжують розвиватися. Внутрішнього дефіциту наразі немає. Після звільнення територій ми зможемо забезпечити їх продовольством. Чого не можна сказати про міжнародну продовольчу безпеку», — запевнив Висоцький.