Лише 5% з 20 тисяч українських компаній, які пов’язані з російськими або білоруськими громадянами, змінили склад бенефіціарів від початку повномасштабної війни.
Про це свідчать
результати дослідження R&D центру YouControl.
Крім того, аналітики виявили 39 новостворених
компаній, в структурі власності яких є особи, пов’язані з росією та білоруссю.
Більшість цих юридичних осіб реєструвалися протягом воєнного 2022 року та
належать до благодійних організацій.
«У
процесі дослідження вдалось виявити, що зникнення представників рф та рб зі
структури власників українських компаній не завжди означає зникнення зв’язків
з країнами-агресорами. Деякі зміни, вірогідно, були направлені на приховування «російсько-білоруського сліду», — пояснюють аналітики.
Водночас за період повномасштабного вторгнення рф в Україну було виявлено 39 новостворених компаній, у структурі власності яких присутні особи, пов’язані з рф та рб. Близько половини цих юросіб (19) оформлені у Києві, ще 14 організацій зареєстровані на заході, 3 — на півдні і 2 — на сході України. Більше 60% з цих компаній (24) були зареєстровані у 2022 році.

Святослав Вакарчук заспівав для аграріїв в полі під час жнив

UCAB FOOTBALL CUP 2026. Літні ігри

Кермо, поле і TikTok: як 18-річна студентка працює трактористкою

Ще десять років тому фермер ухвалював рішення на основі досвіду. Він «відчував» поле, орієнтувався на прикмети, повторював те, що робив минулого сезону. Сьогодні я бачу іншу картину: аграрії дедалі більше орієнтуються не на досвід, а на дані — супутникові знімки, показники ґрунтових сенсорів, прогнози штучного інтелекту.

Програми «Доступні кредити 5-7-9%» та розширення страхування воєнних ризиків потребують десятків мільярдів гривень, ці кошти можна взяти з «Національного кешбеку».

Склади кількоїх виробників продуктів харчування, а також великої торговельної мережі зруйновано внаслідок атаки російських військ сьогодні, 20 серпня, по Київщині.

Процедуру зміни власника активів одного з найбільших у світі виробників продуктів харчування Nestle можуть розпочати у росії.

5 серпня російські війська атакували цивільне судно Mera Queen під прапором Гвінеї-Бісау. росія продовжує терор цивільного судноплавства: внаслідок атаки загинув український моряк.

Норвегія з 1 липня запровадить підвищені митні ставки на імпорт сільськогосподарської продукції та добрив із росії та білорусі. Рішення ухвалене для посилення економічного тиску на країни та узгодження норвезької політики з аналогічними заходами Європейського Союзу.

Сполучені Штати Америки тиснуть на Україну, щоб вона послабила обмеження на імпорт калійних добрив із білорусі.