Компанії SmartFarming, InVenture та Kosovan Legal Group з 1 лютого 2022 року об’єднують експертизу у спільному проекті з супроводу купівлі-продажу агробізнесу AgriDeal.

Про це AgroPortal.ua повідомили в SmartFarming.

За інформацією компанії, AgriDeal — це платформа для продавців агробізнесу та інвесторів, що поєднує досвід із залучення інвестицій, широку земельну та юридичну експертизу компаній-партнерів задля супроводу угод купівлі-продажу агробізнесу. 

Проєкт має на меті забезпечити можливість купівлі-продажу готових, діючих підприємств, із урахуванням всіх особливостей таких угод.

«Більш ніж 10-річний досвід на ринку M&A в агросфері показує, що завдання, які лежать у площині купівлі-продажу агробізнесу вимагають різнобічної експертизи: агрономічної, фінансової, юридичної, брокерської, розуміння трендів в агросекторі, аж до відстеження поточного внутрішнього стану гравців цього ринку. Цей комплекс задач неможливо ефективно розв'язати ресурсами однією компанії. Наш альянс заснований на досвіді злагодженої взаємодії та успішному вирішенні завдань на користь наших клієнтів. Така колаборація дозволить нашим поточним та новим клієнтам отримати унікальну послугу комплексного професійного супроводу угод продажу чи придбання агрокомпаній в Україні», — зазначив керуючий партнер InVenture Олексій Олейніков.

Для продавця AgriDeal забезпечить: 

Серед послуг AgriDeal для інвестора:

«Ефективне проведення угод купівлі-продажу передбачає багаторівневу взаємодію покупця, продавця та залучених консультантів, від якого в результаті виграють усі зацікавлені сторони. Покупець — у придбанні цінного активу, який відповідатиме його критеріям, запобіганні будь-яким ризикам, а також у тому, щоб актив приносив окупність інвестицій. Продавець — у максимізації вартості бізнесу та досягненні збалансованих умов угоди продажу активу. І тут мова не лише про залучення професійних компетенцій, а й про економію часу, управління підготовкою та проведенням угоди, перевіркою і оцінкою активів та ін.», — прокоментував запуск проєкту партнер SmartFarming Назар Малиняк.

Ключовими особливостями платформи, що відрізняють її від подібних проектів з купівлі-продажу землі, є:

Як зазначають партнери проекту, платформа AgriDeal сприятиме не тільки регулюванню вартості активів в інтересах продавця чи покупця. Фахівці проекту допоможуть знайти відповідний актив чи інвестора, структурувати та укласти угоду, а також розвивати актив надалі. AgriDeal – не про швидкі угоди купівлі-продажу, а про системний багаторівневий підхід до проведення угоди та максимальні результати для всіх її сторін.

«Цілком можливо, що через п’ять років після допуску юридичних осіб до купівлі землі с.-г. призначення на ринку з’являться пропозиції купівлі аграрних підприємств з масивами земель в обробці. При цьому на інтерес до купівлі готового аграрного бізнесу це жодним чином не вплине, а лише спричинить зміну алгоритмів перевірки та вартості активу. Враховуючи такі тенденції, продавцям та інвесторам знадобиться зручний, комплексний інструмент для входу, і, що важливо, подальшого виходу з аграрного бізнесу. У цьому бачимо перспективу проекту AgriDeal», — зазначив керуючий партнер Kosovan Legal Group Анатолій Косован.

Мультимедіа