Теплиці на Львівщині опалюватимуть сміттям

20 серпня 2018, 16:45 2965

ТОВ «Еко-Стандарт 10» планує побудувати сміттєпереробний завод у Дрогобичі (Львівська обл.)

Відповідне рішення було затверджено 16 серпня 2018 р. на засіданні виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, говориться на сайті міськради.

Як зазначається, «Еко-Стандарт 10» є офіційним партнером німецької фірми Solventure Ltd (власником патенту) та ІDS Сonsulting (фінансовим партнером).

«Переробка твердих побутових відходів (ТПВ), яку пропонує інвестор, полягає біохімічній обробці з подальшим виділенням теплової та електричної енергії. Щодо впливу на навколишнє середовище, то, за словами інвесторів, завод є абсолютно екологічно безпечним, що підтверджують сертифікати якості. У Німеччині завод такої ж потужності, який планують спорудити у Дрогобичі, розташований за 300 метрів від найближчого населеного пункту», — йдеться у повідомленні міськради.

У Дрогобичі інвестори планують спорудити завод проектною потужністю з переробки сміття 100 тис. т відходів на рік, однак це питання ще узгоджуватиметься, оскільки інвестори планують брати за сировину ТПВ зі сміттєзвалища поблизу села Брониця. Термін будівництва заводу становить приблизно 3 роки. Як вказано у повідомленні, приблизна вартість будівництва такого сміттєпереробного заводу складає €100 млн, які в повному обсязі готова інвестувати німецька компанія Solventure Ltd та IDS Сonsulting.

Окрім цього, німецька компанія готова інвестувати в спорудження у Дрогобичі теплиць, які працюватимуть за рахунок теплової енергії, яка виділяється від переробки ТПВ.

Затвердження інвестора виконавчим комітетом Дрогобицької міської ради є першим кроком. Після цього питання про затвердження інвестора винесуть на засідання сесії, після чого відбудеться підписання договору.