ГС «Українська промислова асоціація захисту рослин» спільно з Держпродспоживслужбою та іншими асоціаціями працюють над створенням нових редакцій законів, які повинні регулювати ринок пестицидів України.

Про це повідомив голова Української промислової асоціації захисту рослин Сергій Кузьменко.

«Гучні заяви про те, що законопроект № 6606 вирішить усі проблеми регулювання українського ринку пестицидів, не відповідають дійсності. На нашу думку, він тільки поглибить дерегуляцію. Тому існуючу проблему потрібно вирішувати комплексно», — зазначив Сергій Кузьменко.

За його словами, Україна не відмовляється від світового досвіду, але візьме від нього лише найкраще і побудує власну стратегію досягнення успіху. Адже сьогодні власні інноваційні розробки та науковий підхід дозволяють національним виробникам повільно, але впевнено відвойовувати позиції на українському ринку в мультинаціональних компаній.

«Розвиток вітчизняного виробника — це шлях до імпортозаміщення, а відтак — шанс зменшити відтік валюти з країни. Зважаючи на суму в майже мільярд доларів, витрачену на іноземні препарати у 2017 році, економія була б суттєвою. Крім того, це призвело б до зниження цін на готову сільськогосподарську продукцію, що, з одного боку, знизить вартість споживчого кошика простого українця, а з іншого — підвищить конкурентоздатність нашої продукції на міжнародному ринку», — аналізує ситуацію Сергій Кузьменко.

За його словами, для того, щоб в Україні з«явилася можливість створювати власні високоефективні розробки, які будуть доступніші за ціною й більш пристосовані до використання в наших умовах, ніж іноземні аналоги, потрібен новий закон, який надасть країні можливість розвиватися власним курсом.