Кількість сільськогосподарських кооперативів зросла до 735

05 квітня 2019, 14:25 2846

Кількість діючих сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів за 2018 рік зросла на 125 одиниць, і сьогодні їх нараховується 735.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України.

«З минулого року в Україні діє державна програма з відшкодування кооперативам 70% вартості придбаного обладнання, якою скористалися 6 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, 2 з яких — новостворені», — прокоментував заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета.

Так, державну підтримку було надано кооперативам молочарського та плодово-ягідного напрямів діяльності для придбання обладнання зі зберігання та переробки сільськогосподарської продукції на суму понад 8,5 млн грн.

В результаті 3 кооперативи молочного напряму (Волинської, Івано-Франківської, Черкаської областей) придбали 286 одиниць обладнання для створення цехів з виготовлення твердих сирів, і 3 кооперативи плодово-ягідного напряму (Закарпатської, Тернопільської, Чернігівської областей) придбали 16 одиниць обладнання для створення цехів первинної переробки та зберігання плодово-ягідної продукції (охолодження та глибока заморозка).

«Звичайно, цифра кооперативів, що скористалися державною підтримкою, невелика. Тому закликаю аграріїв брати приклад із колег, які на собі перевірили її ефективність. Бізнес — це завжди ризик, але мета державної допомоги — звести цей ризик до мінімуму», — наголосив Віктор Шеремета.

Він додав, що Мінагропрод веде активний діалог із представниками аграрних об'єднань для пошуку спільних рішень щодо удосконалення засад державної допомоги. Так, для   сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів було розширено напрями діяльності, за якими вони можуть отримати урядову підтримку, додавши овочеві кооперативи, із заготівлі та переробки дикорослих ягід, грибів і рослин та продукції бджільництва. Крім того, 70% вартості компенсується не тільки за українське обладнання, але й техніку для транспортування с/г продукції.

Як уточнюється, у порівнянні із 1 січня 2018 року із 735 діючих сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів: молочарських — 186 (+44), з обробітку землі та збирання врожаю — 162 (+16), м'ясних — 35 (-16), плодоовочевих — 113 (+34), зернових — 41 (+1) та з надання інших послуг — 198 (+46).