Brexit-Україна. У 2020 р. правила торгівлі не зміняться

01 лютого 2020, 11:05 2384

Згідно з угодою про Brexit, після виходу Британії з ЄС впродовж перехідного періоду, що триватиме до 2021 року, Британію вважатимуть країною-членом ЄС в контексті міжнародних договорів Євросоюзу, зокрема, і Угоди про асоціацію з Україною.

Про це пише ВВС News Україна.

Теоретично, між 1 лютого і 31 грудня цього року Київ та Лондон мають узгодити нову, вже двосторонню угоду про вільну торгівлю. За цей же час Британія має укласти такі ж угоди із ЄС та США, а також низкою інших країн.

В Посольстві України у Великій Британії кажуть, що переговори тривають, і вони охоплюють весь спектр двосторонніх відносин — від політичного діалогу до зони вільної торгівлі.

«Наприкінці минулого року переговорні команди досягли принципової згоди щодо переважної більшості положень торговельної частини угоди, яка включає широке коло питань — від торгівлі товарами та послугами до електронної комерції та руху капіталу. У січні цього року проведено черговий раунд консультацій щодо політичної частини угоди», — повідомила в коментарі ВВС посол Наталія Галібаренко.

Водночас вона утрималася від того, щоб назвати конкретні терміни. За її словами, для Києва головнішим є «змістовне наповнення» угоди. Втім, як вважають у британському посольстві, часу вистачить, і в 2021 рік Україна та Британія увійдуть з новою угодою.

«Ми задоволені прогресом у переговорах на цей момент і сподіваємось, що угоду буде укладено завчасно, щоб забезпечити плавний перехід до нових двосторонніх відносин до кінця дії періоду імплементації 31 грудня 2020 року», — повідомили ВВС News Україна у відділі преси Посольства Великої Британії.


Для довідки: Британія, хоч і не належить до найбільших торговельних партнерів України, але обсяги торгівлі товарами та послугами є суттєвими і постійно зростають.

За даними Держстату, за 11 місяців 2019 року український експорт до Британії становив понад $580 млн, а імпорт — майже $700 млн. Для порівняння: експорт до Німеччини вчетверо більший, а обсяги імпорту в порівнянні з Британією вищі майже у 8 разів.

Нині торгівля з Британією регулюється Угодою про асоціацію та вільну торгівлю з ЄС.