Народні депутати під час засіданні парламентського комітету з питань аграрної та земельної політики 5 лютого підтримали два законопроєкти — щодо сертифікації насіння та щодо поводження з пестицидами і агрохімікатами.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Зокрема, було розглянуто законопроєкт №0029, який передбачає приєднання України до Насіннєвих схем Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) за хрестоцвітними та іншими олійними або прядивними культурами, цукровому та кормовому буряку.

«Прийняття цього законопроекту дасть змогу сертифікувати насіння цих культур за міжнародними нормами. Це сприятиме підвищенню якості вітчизняного насіннєвого матеріалу, рівня конкурентоспроможності вітчизняних сортів на зовнішніх ринках, задоволенню експортного попиту та відкриттю нових ринків збуту», — пояснили у міністерстві.

Також народним депутатам представили законопроєкт №2548, направлений на вдосконалення державного регулювання у сфері поводження із пестицидами і агрохімікатами, модернізацію українського законодавства та наближення його до європейського.

«Метою законопроєкту є забезпечення повної прозорості та простежуваності регуляторних та дозвільних процедур шляхом переведення у цифровий формат, а також зміна повноважень органів виконавчої влади», — підсумували у повідомленні.

Мультимедіа