Аграрії назвали дату загальнонаціонального страйку

05 вересня 2016, 09:05 2448

20 вересня в усіх регіонах Україні відбудеться загальнонаціональний страйк аграріїв. Одночасно кілька десятків тисяч аграріїв також зберуться під стінами Верховної ради та Уряду.

Таке рішення було ухвалено 2 вересня на розширеному засіданні президії Аграрної партії України (АПУ) з головами профільних асоціацій в складі Всеукраїнського аграрного форуму та Страйкового комітету, повідомляється на сайті партії.

Учасники засідання відмовилися від намірів попередньо збирати Всеукраїнське аграрне віче, як було заплановано раніше. Вирішено одразу розпочати підготовку до страйку. Причиною було названо абсолютну «глухоту» представників уряду у робочій групі.

«В створеній урядом групі відбувалася лише імітація діалогу. Уряд не зробив жодного кроку для порятунку країни. Всі тверезі пропозиції з боку аграріїв, були фактично відкинуті. А та державна допомога, яку заплановано на рівні 5 млрд грн, означає знищення тваринництва в Україні. Парламент не збирається ухвалювати жодних змін до податкового законодавства. За кошт агровиробника, який і без того сьогодні тримає на плечах усю країну, хочуть залатати бюджетні дірки», — сказав голова Аграрної партії України Віталій Скоцик.

Політик підкреслив, що люди доведені до відчаю і цей відчай тільки посилиться у світлі чергового підвищення тарифів.

За його словами, урядовці і парламент мають ще час до 20 вересня, щоб продовжити мораторій на продаж землі, внести зміни, які відновлять фіксований сільгоспподаток та спеціальний режим ПДВ.

«Ми вимагаємо виправити помилки, які вбивають Україну. Повернення податкової системи яка діяла до 1 січня 2015 року та прийняття законопроекту 3851-1 для врегулювання оподаткування в поточному році. Має бути подовжений мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення. І взагалі мають припинитися будь-які спекуляції про зняття мораторію до того часу, поки народ не прийме відповідне рішення на референдумі. Депутати та урядовці мають час виділений законом, щоб до 15 вересня всі необхідні зміни були враховані у бюджетній резолюції», — підсумував Віталій Скоцик.