Компенсація за сільгосптехніку: у переліку вже 6,7 тис. позицій

08 травня 2024, 09:55 1976

До переліку вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується коштом бюджету, включено продукцію ще 20 українських виробників.

Як говориться у повідомленні Міністерства економіки України, загалом в переліку вже 6 691 номенклатурна позиція техніки та обладнання від 64 виробників.  

Серед доданих до оновленого переліку вітчизняної сільгосптехніки та обладнання, вартість яких частково компенсується коштом бюджету, зокрема, такі позиції: ґрунтообробна техніка та обладнання; посівні та ґрунтообробні комплекси; насіннєві бункери та накопичувачі-перевантажувачі зерна; машини для очищення, сортування, калібрування насіння, зернових та бобових культур; навантажувачі зерна та зернометальники; гвинтові конвеєри, норії; машини для внесення мінеральних добрив; обприскувачі для хімічного захисту сільськогосподарських культур; тракторні причепи та причепи-самоскиди для перевезення зерна; техніка та обладнання для поливу та крапельного зрошення; обладнання для сушіння зерна; обладнання для утримання свиней, ВРХ та телят.

З часом надходження та розгляду нових заявок від виробників техніки та обладнання перелік буде оновлюватися. Щоб бути включеним до переліку, виробник має подати заявку та документи до неї до Мінекономіки. Заявки щодо включення техніки до переліку в поточному бюджетному періоді подаються до 31 жовтня. 

Щоб отримати 25% компенсації вартості придбаної техніки чи обладнання, агровиробник має обрати постачальника з переліку на сайті Мінекономіки, придбати необхідну техніку та подати до уповноваженого банку заявку та підтвердні документи. На сьогодні в програмі беруть участь 30 банків.