В сумському селі Залізняк, яке за версією онлайн-видання AgroPortal.ua отримало звання «Неймовірне село України 2019», місцеві жителі продовжують сіяти цикорій попри мінометні обстріли.

Про це AgroPortal.ua розповіла бібліотекар залізняцької сільської бібліотеки-філії Ольга Шляжко.

«Цикорний проєкт, який ми реалізували завдяки конкурсу «Неймовірні села України», живе, — каже бібліотекар. — На сьогодні всі сім'ї, що займались вирощуванням цикорію минулого року, продовжать його сіяти. А це дев'ять домогосподарств». 

Як в неймовірному селі України облаштували цикорню Як в неймовірному селі України облаштували цикорню У селі Залізняк, що на Сумщині, почали облаштовувати цикорну бібліотеку-кав'ярню.
Неймовірні села України 2019: Залізняк, Сумська область Неймовірні села України 2019: Залізняк, Сумська область Експертна рада ІV Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2019» обрала 5 фіналістів. Бізнес-план розвитку сільських територій с. Залізняк, що на Сумщині, Експертна рада конкурсу оцінила у 686 балів, таким чином село посіло ІІІ місце в таблиці фіналістів. Редакція AgroPortal.ua відвідала громаду села, щоб переконатися в його неймовірності.

Ольга Шляжко зазначає, що в селі є проблема з посівним матеріалом.

«Ми замовили насіння на цей сезон у дослідної станції «Маяк», що на Чернігівщині, але відправити насіння вони не встигли — почалась війна. Тому ми вирішили сіяти насіння, що закуповували ще у 2020 р. за грантові кошти конкурсу, а також насіння з минулорічного урожаю. Маємо надію, що все буде добре, і всі наші насінини дадуть сходи», — вірить вона.

Минулого року площа під цикорій в Залізняку склала 1,5 сотки, з яких було зібрано більше 100 кг цикорію. 25 кг з них передано у бібліотеку для того, щоб пригощати туристів та проводити майстер-класи.

Ольга Шляжко

«Цьогоріч плануємо довести площу посадки до 2 соток, хотілося б і більше, але наразі виникає проблема збуту готової продукції».

Ольга Шляжко

Вона додає, що минулого року йшлося про створення кооперативу. Провели семінар, виявили бажаючих, але поки що справа не просувається: «Маємо надію, що по закінченні війни ми разом із Сумською торгово-промисловою палатою відновимо співпрацю зі створення кооперативу».


Іванна Панасюк, AgroPportal.ua

Не завдяки, а всупереч. У світі  купуватимуть більше Made in Ukraine Не завдяки, а всупереч. У світі купуватимуть більше Made in Ukraine Миколаївська область сьогодні знаходиться під загрозою окупації. Та це не зупиняє компанію «Стодола» продовжувати працювати й виводити на ринок нові продукти.
Конкурс Неймовірні села України. Сталий розвиток поставлено на паузу Конкурс Неймовірні села України. Сталий розвиток поставлено на паузу

Прийом заявок на Всеукраїнський конкурс «Неймовірні села України. Сталий розвиток» тимчасово призупинено.