На Херсонщині очікують зібрати на 10% більше кавунів

08 липня 2019, 16:57 2043

Ранні кавуни вже збирають повним ходом на полях Херсонської області, звідки вони доставляються вантажівками по всіх куточках України.

Про це йдеться у повідомленні Департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА.

Як зазначається, зараз херсонські кавуни реалізуються на всіх великих гуртових ринках України, таких як «Шувар» (Львівська область), «Столичний» (м. Київ), «Початок» (м. Одеса).

«Площа посіву баштану цього року практично не збільшилась — приблизно 23 тис. га, проте валовий збір кавунів та динь цього року очікується більшим, оскільки червневі дощі сприятливо вплинули на баштанні. Врожайність кавунів в сезоні-2019 очікується в середньому на 10% вищою за минулорічну», — йдеться у повідомленні.

Наразі гуртова ціна на кавуни на українських оптових ринках становить 6-8 грн за 1 кг, а наприкінці липня, коли почнеться масовий збір кавунів, очікується, що гуртова ціна на кавун з поля може бути на рівні до 1,50 за кг.

«Минулого року область експортувала баштан невеличкими партіями до Латвії, Літви та Білорусі. Цього року також є плани на здійснення експортних поставок регіональними виробниками», — розповіла заступник директора департаменту Маргарита Степанова.