Аграрії Харківщини перевиконали план по озимому ріпаку на 40%

12 січня 2023, 10:33 1436

Аграрії Харківщини у 2022 році в умовах війни зібрали 1,898 млн т зерна, зернових та зернобобових культур — із площі 468,9 тис. га.

Про це говориться у повідомленні Харківської ОВА.

Зазначається, що торік посівна площа сільськогосподарських культур складала 884 тис. га, що менше половини, ніж роком раніше. Аграрії мали можливість провести польові роботи на контрольованій території Харківської області. Через бойові дії та тимчасову окупацію територій Ізюмського, Куп’янського, частини Харківського та Чугуївського районів незасіяними залишалися 35% площ.

Наразі озимими культурами засіяно 186,9 тис. га. Під час цьогорічної посівної кампанії 2023 року збільшуватимуться посівні площі під ярі зернові та олійні культури. Можливе зменшення виробництва пшениці, але її буде більше, ніж необхідно для внутрішньої потреби. Тому проблем із продовольчим постачанням для України не передбачається, зазначають у відомстві.

Також сільгосптоваровиробники уже посіяли озимий ріпак на площі 11 тис. га, або 141% до прогнозу.

«Озимі культури зійшли на площі 142,5 тис. га. Рослини перебувають у стані спокою. Аграріями проводиться системний моніторинг стану рослин у зв’язку з мінливими погодними умовами», — зазначив заступник начальника ХОВА Євген Іванов.

Він зауважив, що складною залишається ситуація щодо забруднення угідь вибухонебезпечними предметами. Понад 12 тис. км2 земель потребують розмінування, з них 110 тис. га — землі сільськогосподарського призначення. Найбільш забрудненими залишаються угіддя Чугуївського району — 77,1 тис. га.