Комплексна вакцинація свиней знизила падіж поросят в KSG Agro на 20%

10 грудня 2019, 10:22 2412

Комплексна вакцинація поголів'я свиней дозволила знизити падіж новонароджених поросят на свинокомплексі в Ниві Трудовій (Апостолівський район, Дніпропетровська область) на 20%.

Про це повідомила прес-служба агрокомплексу KSG Agro.

За словами головного технолога свинокомплексу в Ниві Трудовій Юрія Шавкуна, одним з найважливіших пріоритетів підприємства є боротьба з внутрішніми хворобами свиней.

«В першу чергу мова йде про протидію інфекції епідемічної діареї свиней (ЕДС), яка виникає в послаблених свиноматок. Хвороба призводить до народження слабких поросят і в підсумку до їх загибелі, — розповідає Юрій Шавкун, — Щоб уникнути захворювання, необхідна комплексна вакцинація поголів'я. Саме тому останнім часом ми провели аутовакцинації всіх свиноматок комплексу. Таким чином, ми посилили їх здоров'я, і в результаті падіж новонароджених поросят зменшився на 20%».

З метою оздоровлення та посилення поголів'я на свинокомплексі проводяться заходи з оновлення групи кнурів. В результаті відбувається омолодження та оновлення стада більш якісними тваринами.

«Для нерозповсюдження внутрішніх захворювань ми реалізуємо цілий комплекс заходів, серед яких — поділ комплексу на зони, заборона співробітникам без необхідності переміщуватися з однієї зони в іншу, обов'язковий спецодяг для кожної зони та ін.», — розповідає Юрій Шавкун.

У нинішньому році агрохолдинг профінансував купівлю вакцин на суму близько 0,5 млн грн.

Для нормального приросту ваги у тварин та відсутності захворювань, пов'язаних з харчуванням свиней, свинокомплекс працює лише з перевіреними та авторитетними постачальниками якісного корму. Щорічно витрати агрохолдингу на кормову базу, з огляду на харчову (зернову) частину та необхідні для росту тварин мінерали, вітаміни, амінокислоти та інші складові кормів, складають від 13 до 20 млн грн.

На даний час з питань вакцинації, поновлення поголів'я та кормової бази агрохолдинг консультує група експертів на чолі з консультантом ряду міжнародних компаній, доцентом кафедри патанатомії Дніпропетровського аграрно-економічного університету, кандидатом ветеринарних наук Елеонорою Єсіною.


Для довідки: KSG Agro — один з провідних агрохолдингів України, європейська інноваційна група компаній, яка працює за принципом вертикальної інтеграції. Акції холдингу включені до лістингу Варшавської фондової біржі. KSG Agro входить до складу Європейської бізнес-асоціації (EBA). Основною діяльністю компанії є обробка землі та виробництво сільськогосподарських культур, а також виробництво свинини. Починаючи з вересня 2014 року, KSG Аgro реалізує нову стратегію розвитку, згідно з якою компанія розвиває найбільш перспективні проекти, в першу чергу свинарство, а також рослинництво.