Дослідження: Біорозкладальна плівка підвищує врожайність до 71%

18 січня 2018, 09:01 8065

Результати досліджень підтвердили ефективність біорозкладальної аграрної плівки, розробленої науково-дослідним центром IMMER Group. Польові випробування показали, що мульчування ґрунту за допомогою біорозкладальної плівки прискорює вегетацію рослин в умовах обмеженого вологозабезпечення, підвищуючи врожайність деяких культур до 71%.

Запуск промислового виробництва біорозкладальної плівки для мульчування ґрунту відбудеться на заводі IMMER Ukrplastic на початку 2018 року, говориться у повідомленні компанії.

«Ми створили матеріал, який відповідає потребам сучасних аграріїв, допомагає їм забезпечити ефективне і стабільне виробництво сільськогосподарської продукції в умовах глобальних кліматичних змін.  Розроблена нами біорозкладальна плівка є екологічним і ефективним рішенням, вона підвищує врожайність і сприяє кращому розвитку сільськогосподарських культур. Ми впевнені, наша розробка стане гідним внеском у сталий розвиток аграрного виробництва», — розповідає президент IMMER Group Ірина Мірошник.
 
Біорозкладальна плівка IMMER Group для мульчування ґрунту може успішно застосовуватися в органічному і традиційному землеробстві для вирощування овочевих та зернових культур: помідорів, часнику, цибулі ріпчастої, моркви, буряку, капусти, гарбуза, кукурудзи, соняшнику, рапсу, сої, гороху, квасолі та ін.
 
Порівняльний аналіз процесів росту і формування врожаю кукурудзи зернової за підсумками агротехнічних польових випробувань виявив відчутні переваги використання біорозкладальної плівки для мульчування ґрунту порівняно з традиційною, безплівковою технологією вирощування. Запропоноване IMMER Group агротехнологічне рішення допомагає знизити кількість застосовуваних гербіцидів в 3 рази, поліпшити розвиток рослини в 1,4 раза і підвищити врожайність до 71% навіть в умовах обмеженої вологи.
 
Біорозкладальна плівка для мульчування підвищує врожайність культур, перешкоджаючи швидкому випаровуванню вологи з ґрунту і покращуючи мікроклімат в зоні посадок, що критично важливо в контексті мінливих агрокліматичних ресурсів країни. В органічному землеробстві агроплівка IMMER Group дозволяє підвищувати врожайність без використання шкідливих засобів захисту рослин (ЗЗР), а також охороняє посіви від птахів.
 
Біорозкладальна плівка повністю розкладається. Випробування показали відсутність видимих залишків плівки в ґрунті через 6 місяців від початку укладання.  Така властивість є важливим аргументом не тільки для екології, а й для аграріїв, які можуть економити свої ресурси на збір та утилізацію агроплівки, яка не розкладається.
 
«Експериментальним шляхом встановлено, що біоразкладальна плівка, яка була надана на випробування, відповідає задекларованим параметрам її розкладання і забезпечує переваги в процесах росту і розвитку рослин кукурудзи в порівнянні із зразками кукурудзи, вирощеними традиційним способом.  Особливістю дослідження стали нетипові засушливі умови 2017 року, які склалися протягом вегетаційного періоду кукурудзи. У таких критичних умовах вологозабезпечення рослин прибавка врожайності кукурудзи із застосуванням плівки склала 71% в порівнянні з контрольними зразками без застосування плівки», — розповіла завідувач відділу наукової експертизи технологій, прогнозування врожайності і агротехнічної оцінки машин УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого, к.с.-г.н., с.н.с. Наталя Негуляєва.
 
Промислове виробництво чорної і прозорої біорозкладальної агроплівки IMMER Group стартує на заводі IMMER Ukrplastic в Україні на початку 2018 р. Фізичні параметри, товщина плівки і ширина рулонів підбираються індивідуально, залежно від сільськогосподарської культури та інших умов.


Для довідки: IMMER Group — один з найбільших світових виробників гнучких пакувальних матеріалів, плівок і етикеток, що має два виробництва: IMMER Ukrplastic і IMMER Digital, а також дизайн-студію IMMER Design Studio. IMMER Group використовує широкий спектр новітніх технологій.  Більш ніж 20 років компанія забезпечує повний цикл виробництва гнучких пакувальних матеріалів.  Група підприємств входить до ТОП-15 європейських виробників галузі. IMMER Group є членом асоціацій: FPA і консорціуму CEFLEX, FPE, EAFA, ERA, European Bioplastic.  Група є активним учасником Глобального договору ООН, Глобальної ініціативи ООН щодо зниження продовольчих втрат і харчових відходів SAVE FOOD Initiative, ініціативи Responsible Care. 

Випробування проводилися Українським «НДІ прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва ім. Л. Погорілого» з квітня по жовтень 2017 року в польовій сівозміні Київської області відповідно до стандартних методик дослідної справи в агрономії. Об'єктами дослідження були: процеси росту, розвитку та формування врожаю кукурудзи зернової «Внуччин» в лісостеповій зоні України, а також процеси розпаду біорозкладальної плівки.