Молдова спростить перетин кордону для транзитних залізничних вантажів

20 березня 2023, 19:00 1390

Уряд Молдови погодив рішення щодо спрощення процедур транзиту вантажів залізницею.

Про це повідомляє Міністерство інфраструктури та регіонального розвитку Республіки Молдова, пише Rail.insider.

Змінений протокол угоди між Республікою Молдова та Україною щодо діяльності залізничного транспорту схвалений після завершення відповідних переговорів. Документ передбачає «усунення подвійного, а на окремих дільницях — потрійного контролю митних і прикордонних органів».

«Таким чином, будуть спрощені процедури залізничного транзиту вантажів територією України із призначенням Республіка Молдова та Румунія та територією Республіки Молдова з призначенням Україна та Румунія, що дасть змогу збільшити обсяг вантажів, які перевозяться залізницею», — наголошується у дописі.

Водночас планується змінити логістичні ланцюжки, переорієнтувавши перевезення вантажів з автомобільного сегмента на залізничний.

«Проєкт вносить зміни щодо скасування контролю митних і прикордонних органів України на станції Рені. Це дасть змогу скоротити час транспортування вантажів з/до портового комплексу Джурджулешти або Румунії та матиме позитивний вплив на кінцеву вартість товарів, які експортуються/імпортуються бенефіціарами з Республіки Молдова, зменшуючи транспортні витрати», — зазначила міністр інфраструктури та регіонального розвитку Молдови Лілія Дабіджа.