Рева: Закриваються ті, хто не платив податки

08 лютого 2017, 14:05 1904

Масове припинення діяльності фізичних осіб-підприємців (ФОП) не мало негативного впливу на бюджет.

Таку думку висловив міністр соціальної політики України Андрій Рева, передає «Радіо Свобода».

«Насправді закриваються ті фізичні особи-підприємці, які не вели господарської діяльності і не сплачували податків. Їм з 1 січня запропонували щомісяця платити єдиний соціальний внесок, щоб у них йшов пенсійний стаж. 129 тисяч відмовилися це зробити і закрили підприємницьку діяльність. При цьому бюджет не втратив нічого. І нічого не втратили ці люди, оскільки вони самі не заробляли, тож відповідно нічого не платили», — повідомив Рева.

За його словами, з числа тих ФОП, які вели активну підприємницьку діяльність, закрилися приблизно 16,4 тис., за цей же час відкрилися 28 тис. фізичних осіб-підприємців.

«Що це дало? Тільки від єдиного податку у бюджет надійшов майже 1 млрд грн додатково, у порівнянні з попереднім періодом. Порівняно з січнем 2016 р., на 38% збільшилися доходи державного бюджету, а на 20% зросли доходи пенсійного фонду України», — зазначив Рева.


Для довідки: з 1 січня 2017 р. всі фізичні особи-підприємці зобов`язані регулярно сплачувати єдиний соціальний внесок у розмірі 704 грн/місяць.