Індекс інвестиційної привабливості України в другій половині 2016 року становив 2,85 балів порівняно з 2,88 балами в першому півріччі і 2,57 — у другому півріччі минулого року.

Про це свідчать підсумки регулярного дослідження Європейської бізнес асоціації, проведеного на основі опитування керівників підприємств в листопаді-грудні, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Настрої бізнесу істотно не змінилися — ні в позитивну, ні в негативну сторону. Індекс все ще залишається нижчим за медіанне значення в 3,0. Темпи реформ могли бути великими», — прокоментувала результати дослідження виконавчий директор ЄБА Анна Дерев'янко.

За її словами, основними проблемами залишаються корупція, судова влада, не дуже активна дебюрократизація.

За підсумками дослідження, 67% бізнесменів не задоволені інвесткліматом в Україні, тоді як в першій половині року їх було 78%, однак привабливим бізнес-клімат вважають лише 9% респондентів. Одночасно за півріччя на 5 процентних пунктів виросли скарги на корупцію.

Відсутність змін у інвесткліматі в другому півріччі порівняно з першим відзначили 46% респондентів, тоді як на деяке поліпшення вказали 14%, погіршення — 12%, а ще 9% заявили, що інвестклімат помітно погіршився.

«Ніяких зрушень в судовій і реформу правоохоронних органів, дуже повільні кроки в напрямку децентралізації та електронного декларування. Дефіцит політичної волі для подолання корупції. Особисті інтереси чиновників превалюють. Невдала приватизація. Суди, податкові та правоохоронні органи залишаються корумпованими», — йдеться в матеріалах дослідження.

Серед основних позитивних змін 29,2% учасників опитування відзначили стабілізацію фінансового сектора і регулювання.

На думку 34,9% директорів, бізнес-клімат покращиться протягом наступних 6 місяців, тоді як, на думку 42%, Україна не буде привабливою для нових інвесторів в 2017 році.

Серед пріоритетних кроків щодо виправлення ситуації учасники опитування назвали активну боротьбу з корупцією (25%), проведення податкової реформи, судової та реформи правоохоронних органів (23%), спрощення процедур для ведення бізнесу і ослаблення тиску на бізнес (14%). Новим пунктом від респондентів стала зміна лідерів країни, яку підтримують 15% учасників опитування.


Для довідки: ЄБА створена в 1999 році. Асоціація об'єднує понад 900 іноземних та українських компаній, що працюють в Україні, і є однією з найбільш впливових бізнес-асоціацій в країні.

За весь час визначення індексу (з 2008 року) він ніколи не перевищував рівня 4 балів: найбільше значення зафіксовано в кінці 2010 року — 3,4 бала. Індекс розрахований на основі опитування топ-менеджерів компаній-членів ЄБА, в опитуванні взяли участь 89 керівників (півроку тому — 92).

Мультимедіа