У Чернівецькій області завершується будівництво та реконструкція двох зерноелеваторів загальною потужністю 17,2 тис. т.

Про це  AgroPortal.ua розповів в.о. начальника управління агропромислового розвитку Чернівецької ОВА Богдан Бойчук.

«В агроформуваннях області налічується 115 об’єктів інфраструктури, пов’язаних зі зберіганням та переробкою зерна, загальною місткістю майже 450 тис. т, з яких 7 складів-елеваторів потужністю близько 230 тис. т», — зазначає Богдан Бойчук.

За його словами, в разі переміщення зерна сільгоспкультур з інших регіонів України в Чернівецькій області достатньо потужностей для його зберігання. Зокрема, на ДП «Неполоковецький КХП» можна зосередити майже 50 тис. т, і відповідно дане питання буде вирішуватись у міру його виникнення.

Богдан Бойчук зауважив, що на даний час у зерносховищах області ще є залишки кукурудзи — близько 27 тис. т, пшениці — 4 тис. т, соняшнику та сої — по 500 т, сорго — 2 тис. т і понад 100 т ячменю.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua

Зберігання зерна: куди рухається елеваторний ринок Зберігання зерна: куди рухається елеваторний ринок

Через блокування морських портів Україна не може експортувати потрібний обсяг зерна. Щоб вивезти наявні на зберіганні 22 млн т, за нинішньої логістики потрібно 3-4 місяці. Але вже за місяць розпочнеться збір урожаю-2022, який теж потрібно закладати на зберігання. За словами експертів, ця ситуація видозмінить елеваторний ринок України.

Не яблуками єдиними. Як Буковина тримає продовольчий тил Не яблуками єдиними. Як Буковина тримає продовольчий тил

В яблучній столиці України в умовах війни планують забезпечувати країну не лише фруктами, але й збільшили посіви під сільгоспкультурами, зокрема розширили площі під гречкою та овочами. А ще тут збираються допомогти іншим областям вирішити проблему зі зберіганням зерна. Для цього на території області будується два нових елеватори.

Мультимедіа