Головне — зараз вистояти, пережити складні часи та здобути перемогу

06 травня 2024, 16:20 751

В’ячеслав Кабаненко змалечку працює на землі разом з батьком. Їхнє фермерське господарство «Верба» було зареєстровано ще в 1998 році.

«Років із п’ятнадцяти почав допомагати батькові, працював на тракторі, потім, із вісімнадцяти, почав більше заглиблюватися в роботу: вивчав, як ростуть рослини, які гербіциди потрібні, як сіяти», — розповідає В’ячеслав.

Зараз в обробітку ФГ «Верба» — 240 га. Вирощують кукурудзу, соняшник, пшеницю. До 2024 року ФГ «Верба» жодного разу не користувалось кредитами. 

Заступник голови ФГ «Верба» В’ячеслав Кабаненко

«У 2021 році ми зібрали дуже хороший врожай. Усі склади забили і чекали на хороші ціни. А потім почалася велика війна, у нас все зерно було на складах, ціни моментально впали. Ми були змушені продати зерно собі в мінус. Вклали гроші в землю, як завжди. А в 2023 році град побив 80% наших полів. У нас тільки на одному гектарі кукурудзи збитки сягали більше 6,7 тис. грн. На соняшнику вийшло мінус 3 тис. Загальна картина господарства — ми втратили більше мільйона гривень, тому постала гостра необхідність у кредитуванні», — розповідає В’ячеслав.

До вибору, в кого взяти кредит, фермер підійшов творчо — проаналізував усі наявні програми з кредитування аграріїв, які існували на той момент на ринку, і обрав ту, яка йому найбільше припала до душі. У 2024 році ФГ «Верба» отримало товарний кредит за програмою «Фермер, є кредит» від компанії «Агро Арена», яка за підтримки Програми USAID АГРО надає товарне кредитування мікро-, малим та середнім виробникам. «Я промоніторив всю наявну інформацію й обрав компанію «Агро Арена», у якої, як на мене, найкращий сервіс, прості і зрозумілі умови товарного кредитування саме для фермера, мінімальний пакет документів», — пояснює свій вибір фермер. 

«У межах цього проєкту я закупив засоби захисту рослин — просто надав  документи ФГ,  які вимагалися, мені все погодили за 3 дні, надіслали договір, усе підписав без жодних банків і нотаріусів. Усе дуже швидко та зрозуміло. У портфелі компанії є майже всі виробники насіння та ЗЗР. Найголовніше, що немає величезних відсотків як у банку, щомісяця не потрібно платити, а тільки раз, після збору врожаю», — додає він.

Позитивним досвідом В’ячеслав поділився з аграрною спільнотою в своїх соцмережах, де є лідером думок.  Такий шлях він обрав — бути корисним у складних умовах, збирати та поширювати інформацію, щодо доступних ресурсів та інструментів для невеликого фермера. «Адже тільки разом ми — сила», — переконаний він.

У планах молодого фермера — садівництво. «Є ідеї закласти сади, посадити малину, вишні, черешні чи лохину. Хочеться йти далі і розвиватися в сільському господарстві, але головне зараз — вистояти, пережити складні часи та здобути перемогу».

Щоб стати учасником проєкту товарного кредитування «Фермер, є кредит», залишайте заявку на сайті або за номером гарячої лінії 0-800-307-001. Деталі програми на сайті:  www.agro-arena.com.ua.


Місцезнаходження ФГ «Верба»: Дніпропетровська область.

Обсяг землі в обробітку: 240 га.

Кількість найманих працівників: 4 особи.