День агротехнологій УКАБ: інновації у вишиванках

23 травня 2018, 07:01 4559

Понад 500 аграріїв домовилися знову у вересні зустрітися на цьому 8-гектарному полі компанії «Агро-Регіон» у селі Горобіївка Бориспільського району на Київщині, щоб оцінити результат роботи майже 20 різних агрегатів, котрі на паралельних ділянках готували ґрунт і висівали кукурудзу під час вже традиційного дійства для професіоналів-аграріїв — Днів агротехнологій УКАБ #Agtechdays.

Дрес-код нової традиції

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» започаткувала формат Днів агротехнологій минулоріч. Тепер відкриття #Agtechdays символічно співпало із Всеукраїнським днем вишиванки, і генеральний директор УКАБ Тарас Висоцький, відкриваючи дійство, назвав це початком ще однієї гарної традиції.

Багато хто з учасників підтримали особливий дрес-код, вбралися у вишукані вишиванки, за якими можна було навіть вгадувати регіони, звідки приїхали аграрії. AgroPortal.ua поспілкувався із фермерами з Чернігівщини, Сумщини, Полтавщини, Черкащини, вже не кажучи про найближчих сусідів.

Один із партнерів #Agtechdays компанія AgriLab одразу відмітила: «Насичена пізнавальна програма та колорит Днів агротехнологій підтверджують, що українські аграрії обирають національний стиль та інновації».

Паралельно із технікою, яка налаштувалася на старті дослідного лану, у 2-х рядах виставкових наметів партнери #Agtechdays пропонували найновіші IT-розробки, прилади, за допомогою яких можна і заглиблюватися в ґрунт, і підійматися над полями за допомогою дронів та інших літальних апаратів.

«Ще трохи, і землеробство перетвориться на захоплюючу комп’ютерну гру», — мабуть, цей вислів фахівця з посівної та ґрунтообробної техніки AGCO Сергія Лук’янця точно заберуть на цитати. Йшлося про технології збору даних під час висіву та відповідні автоматичні зміни налаштувань сівалок.

Новітніми цифровими технологіями під час пленарної частини захопили також керівник з маркетингу компанії «Маїсадур Семанс Україна» Сергій Чорний та керівник відділу R&D групи SmartFarming Вадим Остапенко.

Простір для вибору

«Після минулорічних демонстрацій всі учасники, хто демонстрував свою техніку, одразу у Facebook написали: «Наша сівалка найкраща!», — з посмішкою згадує головний агроном ТОВ «Агро-Регіон» Юрій Лисак. Підрозділ цього холдингу вже другий рік поспіль із задоволенням надає свої ділянки для нового дійства.

«До цього демонстраційного поля принципово навіть не торкалися. Тут не було закриття вологи, залишилися бур’яни — усе для реальних умов, щоби учасники показали свої здібності, — уточнює Юрій Лисак. — Особливо подбали про якість насіння, враховуючи минулорічні проблеми. Максимально активізували сервісні служби, щоби найкраще підготувати агрегати до відповідальної роботи».

Філософія організаторів та господарів #Agtechdays: запропонувати якнайширший вибір. А вже самі аграрії хай порівнюють та обирають техніку під свої умови.

«Цього року нас вразив масштаб. Зголосилися взяти участь набагато більше учасників і гостей. Разом порадимося з колегами, як ефективніше реагувати на кожен нестандартний сезон, на суворі весняні виклики», — говорить головний агроном «Агро-Регіону» і запевняє, що не просто буде стежити за експериментальними посівами, але й докладно проаналізує всі результати на дослідному полі.

Підсумки будуть доступні зацікавленим фахівцям. Будь-хто може упродовж усього сезону спостерігати за ходом експерименту в Горобіївці.

«Операцію ПОСІВ завжди важко переоцінити, — коментує операційний директор групи компаній «Агро-Регіон» Володимир Кравцов. — Відповідальність за результати спонукає орієнтуватися на кращих виробників техніки. Тепер ще додали категорії оцінки агрегатів та їхньої результативності. Зберемо і проаналізуємо статистику. Дуже цінна інформація!

Запропонували усім партнерам, колегам, друзям: беріть сюди кращих спеціалістів. Шкода, коли маємо суперове обладнання, але не вміємо оптимально його налаштовувати, використовувати. На нашому полігоні набуватимемо спільного досвіду».

Нинішній День агротехнологій УКАБ зібрав сівалки точного висіву Challenger 9108 VE Precision Planting, Kuhn Maxima TRX 16 R, Great Plains YPE–825 A, Horsch Maestro 24 SW, Maschio Gaspardo Julia 24, Lemken Azurit 9, Väderstad Tempo 8 F, а також Monosem NG Plus 8 pull type та дискові борони: Horsch Joker 8 RT, Maschio Gaspardo Veloce 700, Väderstad Carrier 820, Pottinger Terradisc 6001 T, Amazone Catros + 9003-2 TX, Case IH True-Tandem 335 VT. Усі демонстрації супроводжували трактори таких партнерів УКАБ як New Holland, Case IH, Claas, AGCO, Massey Ferguson («АМАКО Україна»), Versаtile (дистриб’ютор — компанія «Автоленд»).

Компанія «Суффле Агро» на стаціонарній експозиції представила бренд Sky Agriculture — шестиметрову сівалку Easy Drill для висіву зернових культур з одночасним внесенням мінеральних добрив та підсівом трав.

Ще один український виробник «Завод Кобзаренка» статично представив два агрегати. Мобільну розчинно-заправну станцію РЗС-6 для приготування, транспортування та заправки ЗЗР, яка збільшує продуктивність обприскування удвічі. Другою машиною став тюкопрес McHale V640 — новинка на українському ринку, що має продуктивність 60 тюків за годину, працює на швидкості 20 км/год і за 20 годин затюковує 100 га поля.

«Агровиробники стають помітно вимогливішими у доборі техніки», — у цих словах менеджера компанії Horsch Сергія Осадчого переконуємося протягом цілого дня спілкування із учасниками #Agtechdays.

«Попит на сучасні універсальні агрегати великий. Користувачі не просто хочуть зекономити витрати і збільшити врожай, вони прагнуть використовувати свою техніку на різних технологіях і культурах. Крім того, кожні 5-7 років оновлюють парк машин», — уточнює Сергій.

Рулетка для конкретних практиків

Прискіпливим аграріям організатори вже під час реєстрації дарували спеціальні рулетки заміряти відстань між висіяними насінинами. Багато хто прихопив із собою й агрономічні лопатки — профі у всеозброєнні :).

Ледь дочекавшись, коли після презентації агрегат зрушить з місця, армія охочих практиків одразу слідом заходилася оцінювати результати. З 11-ї ранку і далеко по обіді, незважаючи на палюче сонце та куряву свіжих робіт, увага до більш як 20 машин-учасниць не згасала.

Агроном ТОВ «ВП «Центр» Володимир Гусинський зі Згурівського району Київщини, бачимо, уважно спостерігає за роботою передпосівного культиватора Challenger 5731E-39, ґрунтообробного агрегата Great Plains Turbo-Max TM 8.0, культиватора Kuhn Landsman 6205. Каже, його господарство на 1800 га шукає оптимальну машину для передпосівного обробітку.

Є добра нагода також подивитися в роботі передпосівний культиватор Lemken System-Kompaktor K 600 GFSU, агрегат передпосівного ґрунтообробітку Unia Atlas HP 8. А ще уперше у Днях агротехнологій взяв участь і вітчизняний виробник техніки: підприємство «Лозівські машини» (ЛКМЗ) показало передпосівний культиватор «Червонець 8».  

До культиваторів приглядається і агроном ТОВ «Козацьке» з Чернігівщини Анатолій Хомич, в підпорядкуванні якого 2,5 тис. га. Приїхав ближче дізнатися про нюанси регулювання сівалок, особливо при посіві соняшнику: «З його посівом запізнилися через те, що зима затягнулася. Зернові досі сіємо. І, мабуть, така ситуація вже не буде винятком. Потрібно більше техніки, щоби швидше підготувати поля і посіятись. Ясно, що шукаємо найкращі знаряддя».

«А мені нові погодні умови здаються навіть добрими, — говорить Олексій Шелест з ФГ «Клин», що у Миргороді на Полтавщині. Тут в обробітку 300 га. — За довгу зиму накопичили багато вологи, дякувати ще й березневим снігам. Потім набрали достатньо тепла. Залишалося зібратися із силами, щоби відсіятися за 2 тижні. Думаю, ніхто вже не поспішатиме з раннім посівом, як ще рік тому — бо суцільні ризики».

«На Дні агротехнологій УКАБ ми приїхали з абсолютно конкретною метою — потрібен компактор, — уточнює Олексій Шелест. — Вже визначилися, отут тільки уточнюємо деталі, подивилися агрегат у роботі. Заодно обираємо і сівалку точного висіву. У нас зараз непогана, але без «наворотів», а вже хочеться кращої якості, бездоганної точності. І, звісно, адекватної ціни. Це ж інвестиція на роки. Завжди до десятка брендів перебираємо, доки наважуємось купити. Зручно, що тут вони зібрані разом».

Від власника до механізатора

«Супер! Цей агрегат ще не показували навіть у Ганновері на головній виставці, а тут ось можна простежити, як він працює в полі», — захоплено перебирають ґрунт після проходу агрегату спеціалісти у різних уніформах. Схоже, на цьому полігоні немає конкурентів — усі шукають оптимального результату.

Разом із представниками компаній-виробників техніки AgroPortal.ua зустрів на Днях агротехнологій і фермерів, і керівників та власників крупних господарств.

«Класно, що тут також можна поспілкуватися з агрономами, інженерами і механізаторами, які знають агрегати до найменшого гвинтика, бо безпосередньо на них працюють. Часом, на жаль, менеджери чи сервісні інженери орієнтуються гірше, — додає агроном з СФГ «Ґрунтознавець» Великобагачанського району Полтавщини Олексій Гуцал. Він придивляється до високопродуктивних сівалок. Господарство планує їх купити на наступний сезон.

«Такий польовий формат набагато корисніший, аніж лекції у великих залах чи навіть виставки, де машини просто стоять рядком і виблискують», — вважає практик.

Уважно передивився всю польову експозицію і глава фермерського сімейства, власник СФГ «Лан» з Володарки на Київщині Леонід Янківський: «У мене лише 120 га. Але теж приїхав з синами і невісткою подивитися, як далеко вже люди зайшли. Треба знати правильні напрямки».


Ірина Садова, AgroPortal.ua