Посівна на носі: як отримати кошти за 14 днів, не виходячи з дому

19 лютого 2021, 06:41 3772

Час — гроші. Для фермера цей вислів — аксіома. Від вдалого старту посівної, вчасності внесення добрив, засобів захисту рослин залежить все, а головне — прибуток.

Фермер не має часу стояти в чергах у банку, обдзвонювати постачальників ресурсів, щоб дізнатися ціни і домовитися про вигідні умови. Його завдання — виростити і зібрати гарний врожай. Інші питання щодо пошуку фінансів і постачальників можна вирішити онлайн за кілька хвилин.

Як це зробити — відповіді на найпопулярніші запитання шукайте нижче.


Попереду посівна, як мені швидко отримати кредит?

Усе можна зробити у кілька кліків, онлайн, без черг у банку, дзвінків і тривалого очікування. Для цього існує спеціальна цифрова платформа AgroApp — Кредити для агробізнесу. Вона об'єднує фермерів, банки та постачальників і знайде різні варіанти з гарними пропозиціями для вас.


Що потрібно зробити для отримання кредиту?

Заповнити заявку на сайті, вказавши код ЄДРПОУ, або через чат-бот у Telegram. Зазначте суму, яка вам потрібна, оберіть постачальника та банк, з якими хочете співпрацювати. Якщо ви хочете дізнатися про різні умови кредитування, тоді банк не вказуйте, ви отримаєте кілька пропозицій через цифрову платформу і зможете обрати найкращу.


Через який час після подання заявки я зможу отримати гроші?

Банку потрібно 2 робочих дні на погодження кредитного ліміту і ще 14 днів на перерахунок грошей. Тобто максимум 16 днів, але зазвичай вистачає 10-ти. Статус своєї заявки можна простежити онлайн.


Яким має бути розмір земельного банку для отримання фінансування?

Наразі можуть брати учать господарства з земельним банком не менше 400 га і досвідом роботи не менше 2 років. Але вже в січні 2020 року запустили партнерську програму з компанією UKRAVIT, «ОТР Банком» та «Укргазбанком» для ФОПів і ФГ з земельним банком менше 400 га.

 

На який період мають бути підписані договори оренди для отримання кредиту?

На строк не менший, ніж термін кредитування + 1 рік під 70% усіх земельних ділянок для ведення сільського господарства. 


Якою буде відсоткова ставка за кредитом?

Якщо ви берете кредит на термін до 6 місяців, то отримати кредит під постачання товарів за партнерськими програмами можна під 0,01% річних. Якщо потрібні кошти на довший період, то відсоткова ставка становитиме від 7 до 16% річних у гривнях.


Чи можна отримати кредит без застави?

Так, зазвичай партнери-постачальники AgroApp надають без застави кредит до 2,5 млн грн. Якщо потрібна більша сума, тоді необхідна застава або аграрна розписка.


Від чого залежить розмір наданого кредиту?

Від ваших фінансових показників, застави та умов постачальника — це партнер AgroApp чи зовнішній продавець.


З якими банками та постачальниками можна співпрацювати через AgroApp?

Платформа співпрацює з 9-ма банками, серед яких «Укргазбанк», «Ощадбанк», «Креді Агріколь», «Райффайзен Банк Аваль», «ОТР Банк». Вони забезпечують близько 80% ринку агрокредитування в Україні. Серед постачальників — ТОВ «Кроп Майстер Дистрибьюшн», UKRAVIT, Інститут здоров'я рослин, «НІКА-АГРОТРЕЙД». 


Скільки коштують послуги AgroApp?

Для фермерів вони безкоштовні. 


 

Для довідки: проєкт підтримує Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International.