Один за сім, або Що кажуть аграрії про «ідеальний» комбайн

09 липня 2019, 06:57 5940

«Я можу з упевненістю сказати, що один Fendt IDEAL9T може замінити сім наших комбайнів, які ми зараз експлуатуємо. А для аграріїв дуже важливо виконувати всю роботу вчасно», — коментує роботу найпотужнішого комбайна на світовому ринку інженер ПП «Сервіг» (Одеська область) Віктор Мазурок.

ПП «Сервіг» вже не перший рік радо вітає всі Дні поля, які хочуть проводити як виробники техніки, так і насіння і ЗЗР.

«Нам подобається і ми хочемо експериментувати, готові впроваджувати всі нові технології в нашому господарстві для власного розвитку. Нікому не відмовляємо, коли звертаються. Хочемо бути на одній хвилі з усім світом!» — говорить керівник ПП «Сервіг» Сергій Горобець, на полях якого було презентовано компанією «Цеппелін Україна» спільно з компанією AGCO зернозбиральний комбайн Fendt IDEAL.

Источник фото: Цеппелін Україна
Джерело фото: Цеппелін Україна

Прорив для українського ринку

Cергій Горобець розповідає, що два роки тому компанія «Цеппелін Україна» привезла комбайн, потужність якого в 3 рази менше Fendt IDEAL, і він не міг впоратися з врожайністю близько 8 т/га. «До нас приїжджали представники заводу Fendt, дивилися, враховували недоліки машини. І вже зараз ми присутні на презентації Fendt IDEAL — найпотужнішого комбайна в світі, я приємно здивований оперативністю і швидкістю розвитку сільськогосподарської техніки. В агро я працюю близько 40 років, поки що нічого подібного не бачив», — говорить керівник ПП« Сервіг».

Головне, щоб він в оптимальні терміни зібрав урожай, який ми вже навчилися вирощувати.

При врожайності вище 6 т/га, з 12-метровою жаткою і швидкістю руху 9-11 км/год, продуктивність 80 т/год — зерно забирається без втрат. «Я вважаю, що це абсолютний прорив для українського ринку», — додає Сергій Горобець.

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

Представники заводу Fendt кажуть, що Fendt IDEAL — це розумне рішення, яке дозволить вивести процес збору врожаю на вищий рівень завдяки сучасним датчикам та інтелектуальним мережевим можливостям.

«У 2011 році виникла ідея створення такої машини, ми проводили багато досліджень в лабораторних умовах, і вже в 2013 році перші прототипи комбайна вийшли на поля по всьому світу. Саме аграрії нам говорили про недоліки, які ми постійно покращували і додавали потрібні функції», — говорить продукт-фахівець із зернозбиральної техніки AGCO Віталій Панічерський.

Він також додав, що при розробці компанія робила акцент на швидкість збирання, якість зерна та економію палива.

«N.B!» «Ідеальний» комбайн вийшов на поля Одеської області

Валентин Кривозуб із Сумської області, який працює на 2,5 тис. га в СФГ «Кривозуб», також приїхав подивитися на найпотужніший комбайн: «Пропускна здатність, потужність і, звичайно ж, дизайн — це перше, на що я звернув увагу, але у нього ж є ще багато фішок. Будемо думати в наступному році», — каже фермер.

Самий... у світі

«Найпотужніший, найтехнологічніший комбайн у світі, який дуже легко налаштовується, незважаючи на максимум технологій, які в ньому впроваджені. Уже з наступного року він буде доступний у продажу для українських аграріїв, — розповідає регіональний менеджер компанії «Цеппелін Україна» Одеської області Олександр Мужиченко.

Зараз ми показуємо інженерні зразки, які працювали в минулому році в Європі. Після того як зібрали відгуки від європейських фермерів, комбайн модифікували, і тепер демонстрації проходять в Україні, але це не просто демонстрація, ми хочемо отримати відгуки від наших аграріїв і передамо всі побажання на завод, щоб у наступному році отримати дійсно ідеальний комбайн.

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

Максимум технологічних рішень, які впроваджені в комбайні, не повинні лякати, оскільки, якщо говорити простими словами, потрібно просто натиснути на одну кнопку, він сам налаштує всі параметри, як коробка автомат в автомобілі: сів і поїхав!»

У господарстві «Сервіг» вже є трактори Fendt 722 і 936, кажуть, що планують купити ще «тисячник».

«Сервісні інженери «Цеппелін Україна» вчаться разом з нами. Ми вимогливі і завжди хочемо отримати кращий результат, їм нелегко приходиться з нами, аграріями. Розвиваємося і вдосконалюємося разом», — розповідає інженер ПП «Сервіг» Віктор Мазурок.

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

Зовнішній вигляд комбайна привертає увагу з першого погляду, далі заглиблюєшся в технічні характеристики. «Для нас дуже важливо дотримуватися потрібних термінів виконання робіт, погода мінлива, тому на техніку робимо великі ставки. Чим більше продуктивність — тим краще, а Fendt IDEAL, кажуть, в цьому сегменті перший в світі, — каже Віктор Мазурок. — Ми потроху забуваємо «Ниви» і звикаємо до комфортабельної техніки. Для наших операторів, середній вік яких 45 років, я думаю, не буде проблемою пересісти на такий комбайн».

З «Ідеалу» перейти на Ниву важко, а от навпаки — із задоволенням 

У компанії також констатують, що даний комбайн — це комфорт і велика продуктивність. Такою технікою мотивують співробітників.

Коли будуть купувати Fend IDEAL, то відразу максимальну комплектацію, оскільки впевнені, що технології розвиваються настільки швидко, що, якщо сьогодні пропустити, завтра вже не наздоженеш.

Технологічні фішки

Продукт-фахівець із зернозбиральної техніки AGCO Віталій Панічерський каже, що перше, що робить комбайн високопродуктивним з високою якістю зерна, — це унікальна і проста система IDEALbalanceTM. Центром системи є подвійна скатна зернова дошка. Передня скатна дошка збирає обмолочений бичами ротора матеріал в передній частині й направляє його до передньої частини грохота. Задня скатна дошка збирає матеріал, відкинутий роторними пальцями, і направляє його назад в грохот. Це дозволяє повністю використовувати площу грохота і якісно очистити рослинну масу.

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

Передня скатна дошка має увігнуту форму, щоб збирати рослинний матеріал ближче до центру дошки. Задня скатна дошка має опуклу форму, щоб культура, що збирається, зосереджувалася на її зовнішніх кінцях. Це дозволяє правильно розподілити культуру по комбайну при будь-яких умовах. Нахил в 15% дозволяє уникнути до 60% втрат завдяки простій і ефективній конструкції. IDEALbalance ™ встановлюється в стандартній комплектації на моделях IDEAL 8 і 9.

Також комбайн може бути додатково оснащений автоматичною системою навішування жатки — AutoDock ™, яка дозволяє встановлювати і знімати жатку протягом 5 секунд, не виходячи з кабіни.

Ротори з подвійною спіраллю Dual Helix (IDEAL 8 і 9) — найдовші ротори на ринку. Вони демонструють найвищу продуктивність і одночасно забезпечують делікатну обробку соломи в ході збирання врожаю.

Комбайни Fendt IDEAL оснащені зерновим бункером Streamer 210 об'ємом 17100 л і швидкістю розвантаження 210 л/с, що займає максимум 2 хвилини. Гідравлічні налаштування швидкості розвантаження з кабіни — стандартна функція на всіх комбайнах Fendt IDEAL.

Елеватор зернового бункера забезпечує пропускну здатність на рівні 200 т/год. Кожух елеватора має діаметр 239 мм. Це дозволяє залишити достатню кількість місця для забезпечення високої пропускної здатності при роботі з усіма типами культур.

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

Крім найбільшого бункера, унікальної системи обмолоту і сепарації Helix, ротора довжиною 4,85 м і діаметром 600 мм і молотарки, яка має оригінальну форму розташування живлячих витків, бітерів і пальців, що дозволяє зберегти цілими зерна і рівномірно завантажити ротор, комбайн оснащений системою IDEALharvestтм. Дана система дозволяє візуалізувати потік зерна, що збирається, в режимі реального часу.

«Система IDEALharvestтм аналізує всі процеси на програмному рівні та при необхідності коригує їх незалежно від оператора. Крім цього, система дозволяє керувати комбайном з планшета, перебуваючи не в кабіні, а на відстані 2 км від нього», — додає Віталій Панічерський.

Для здійснення розширеного управління функціями комбайна через IDEALharvestтм досить встановити iPad в міцний і надійний кронштейн і запустити додаток.

Нова жатка PowerFlow, якою обладнаний Fendt IDEAL, має ширину захвату 12,2 м і забезпечує рівномірне надходження зерна, що збирається.

Джерело фото: Цеппелін Україна
Джерело фото: Цеппелін Україна

При всій своїй високій потужності Fendt IDEAL здійснює мінімальний тиск на ґрунт, завдяки вузькій рамі та гусеничному рушію TrackRide.

***

Презентація комбайна завершилася підбиттям підсумків першого виходу техніки на українські поля.

«Комбайн Fendt IDEAL в роботі був 1 годину 15 хвилин — прибрано 42 т зерна з 7 га. Потрібно відзначити, що обсяг бункера в перевізника був менше, ніж обсяг бункера комбайна, але машина може спокійно впоратися з 70 га за 10 годин. Якщо використовувати навігацію і вивантаження на ходу, то до продуктивності можна додати 20%», — резюмував Віталій Панічерський.


Наталія Помянська, AgroPortal.ua