AgroGear. Multi-Leader: легке налаштування та надійна експлуатація

26 травня 2020, 06:13 3220

На сьогоднішній день в Україні існує декілька способів обробітку ґрунту. Та основним і традиційним залишається оборот шару ґрунту — тобто оранка.

Для того, щоб пожнивні рештки якомога швидше віддавали поживні елементи майбутньому поколінню рослин, потрібно їх правильно розподілити по всій площі орного шару. За відгуками агрономів, за рахунок правильної будови плуга KUHN Multi-Leader та передплужників саме цим агрегатом вдається досягти ідеального результату.

У KUHN досить широка лінійка плугів від 3 до 13 корпусів, які представлені в Україні. Найбільш популярними моделями є: 5-6 корпусів — Multi-Master, 6-8 корпусів — Multi-Leader, і більше корпусів — Challenger.

З Multi-Leader є можливість працювати як по полю, так і по борозні, тобто є дві моделі, налаштовані під потреби конкретного господарства.

«Однією з переваг Multi-Leader є найбільший кут розвороту — 110 градусів. Часто при розвороті відбувається проріз колеса першим корпусом плуга. За рахунок широкого кута розвороту та віддаленості першого корпусу від колеса — проріз неможливий. На маленькій ділянці можна з легкістю здійснити розворот, що також економить площу для повороту», — розповідає регіональний менеджер «КУН-Україна» Дмитро Прилука.

Рама плуга Multi-Leader — 180х180 см, виготовлена із Z-подібним вигином, що допомагає решткам не забиватись між колесом і рамою. Тобто збільшена відстань між рамою і самим колесом.

«Всі елементи плугу зручні для розборки, легкозамінні та мають подовжений термін експлуатації. Всі деталі відливаються та виковуються безпосередньо на заводі KUHN, — говорить Дмитро Прилука. — Плуги базово комплектуються долотами Супер-марафон із запатентованим карбідним напаюванням, підвищеною товщиною матеріалу під карбідними пластинами та надзвичайно тривалим терміном експлуатації».

Керівник ФГ «Колос» (Київська область) Олександр Кузьменко в свою чергу каже, що працюють агрегатом на глибину 30 см. «Нас повністю влаштовує робота Multi-Leader, я би сказав — на 120%. Якщо порівнювати з іншими, адже ми бачимо роботу в сусідніх господарствах, — то в нас агрегат дуже хороший».

В господарстві «Стейк Агро», що на Київщині, плуг Multi-Leader агрегатують з тракторами 335 к.с. і 345 к.с.

«Ми придбали плуг KUHN минулого літа. Коли почали орати землю, зіткнулися з проблемою сильного залипання плуга. Після консультації з фахівцями прийшли до висновку, що справа була не в плузі, а у стані самого ґрунту. В сусідніх фермерських господарствах були подібні проблеми. Однак уже цієї весни при використанні цього ж плуга ми залишилися дуже задоволені якістю оранки. Плуг Multi-Leader показав відмінний результат», — ділиться досвідом механік ТОВ «Стейк Агро» Роман Кононенко.

Він додає, що великою перевагою є те, що плуг можна налаштувати під свої конкретні завдання, що зручно у роботі.

«З 2011 року ми використовуємо іншу модель плуга бренду KUHN. Він обробив уже близько 14-15 тис. га землі. Щоправда, з 8-корпусного ми переробили його на 5-корпусний. Для оранки невеликих ділянок підходить відмінно. Оскільки роботою ми задоволені, вирішили взяти Multi-Leader. Цим агрегатом ми встигли зорати вже близько 600-800 га», — розповів Роман Кононенко.