За неякісні продукти харчування та корми штрафуватимуть

18 березня 2018, 08:00 11224

Закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я і благополуччя тварин», що набирає чинностi 4 квiтня 2018 г., змінює підходи до заходів державного контролю.

Про це повідомляє заступник начальника управління — начальник відділу безпеки харчових продуктів Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Оксана Новохатня у блозі Infagro.

Як зазначається, якщо раніше перевірки суб'єктів господарювання здійснювалися раз на 2-5 років, то тепер контроль стане ризик-орієнтованим і здійснюватимеся з періодичністю, достатньою для досягнення цілей цього закону.

Зараз же, що стосується підозр щодо якості харчового продукту (порушення маркування/підроблення), то в рамках планових, а також позапланових заходів державного контролю за зверненням фізичної особи про порушення, що призвели до обмеження її прав, законних інтересів, нанесли збитки життю або здоров'ю, державні інспектори уповноважені відбирати зразки харчових продуктів для проведення лабораторних досліджень (випробувань) на наявність немолочних жирів у традиційних молочних продуктах.

Результати проведеної роботи з наступними їх аналізом і узагальненням дадуть можливість зробити висновки щодо дотримання законодавства про харчові продукти, у тому числі, в частині застосування виробниками молочних продуктів харчування рослинних жирів.

У разі, якщо буде встановлено, що оператори ринку порушили вимоги законодавства до безпеки і окремими показниками якості харчових продуктів (стаття 64 Закону України «Про основні засади і вимоги до безпеки і якості харчових продуктів»), зокрема за реалізацію неправильно маркованих харчових продуктів, це спричинить накладення штрафу:

- для юридичних осіб — у розмірі від 5 до 8 мінімальних заробітних плат з відкликанням і/або вилученням з обігу таких харчових продуктів;
- для фізичних осіб-підприємців — у розмірі від 3 до 5 мінімальних заробітних плат з відкликанням і/або вилученням з обігу таких харчових продуктів.

Разом з тим, вимоги статті 64 діють до 4 квітня 2018 року, а після вступу в силу закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я і благополуччя тварин» будуть замінені вимогами статті 65 цього закону. Так, реалізація харчових продуктів або кормів, маркування яких не відповідає законодавству, якщо це створює загрозу для життя і/або здоров'ю людей або тварин, тягне за собою накладення штрафу:

- для юридичних осіб — в розмірі 8 мінімальних заробітних плат;

- для фізичних осіб-підприємців — у розмірі 5 мінімальних заробітних плат.