За махінації з урожаєм затримано шість осіб

17 січня 2017, 11:13 1669

Детективи Національного антикорупційного бюро України упродовж 12 та 16 січня затримали шістьох осіб, причетних, за версією слідства, до організації схеми, внаслідок якої інтересам держави завдано збитків на суму близько 50 млн грн.

Встановлено, що зазначені особи — два керівники державного підприємства в Кіровоградській області, підпорядкованого Національній академії аграрних наук України, та чотири представники комерційних компаній — вступивши в змову, у 2015-2016 рр. заволоділи врожаєм держпідприємства й у подальшому легалізували вкрадене, повідомляють в НАБУ.

Двом затриманим (керівнику держпідприємства та представнику комерційної компанії) повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем») Кримінального кодексу України. Одному з них обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 5 млн грн, іншому — цілодобовий домашній арешт.

Решті затриманих — трьом представникам комерційних структур та ще одному керівнику згаданої державної компанії, задіяним у корупційній схемі, — про підозру повідомлять упродовж доби. 

Наразі слідчі дії тривають.