Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) завершили розслідування у провадженні щодо заволодіння врожаєм соняшнику та кукурудзи державних установ, що входять до структури Національної академії аграрних наук України (НААН).
Серед організаторів оборудки — народний депутат України IX скликання і депутат Київської обласної ради, повідомляє пресслужба НАБУ.
Слідство встановило, що у 2021 році народний депутат у змові з директором одного з дослідних господарств і пособником організував незаконне вивезення агропродукції. Понад 990 т соняшнику та 1,4 тис. т кукурудзи вартістю 27,3 млн грн перемістили на приватні зернові склади в Полтавській та Чернігівській областях.
«У 2022 році схожу схему реалізували на базі дослідної станції. На підконтрольні склади вивезли 203 т соняшнику. Реальні обсяги зібраного врожаю не внесли до офіційних документів», — додали у відомстві.
Загальна сума збитків державі за двома епізодами сягає майже 30 млн грн.
У лютому 2026 року учасникам оборудки повідомили про підозру.
«Для вже колишнього нардепа ця підозра не перша. В іншій справі НАБУ і САП суд визнав його винним в одержанні від аграрія $85 тис. хабаря та засудив до 4 років позбавлення волі», — резюмували в НАБУ.
Правоохоронці не називають ім'я підозрюваного.

Органічна плантація лохини як впорядкований програмний код

УКАБ Агротехнології 2026. Захід: усі козирні рішення на одному полі

Від льону до готової продукції: фермери на Миколаївщині розвивають власну переробку

Прокурори Черкаської обласної прокуратури повідомили про підозру колишньому народному депутату України та ексміністру охорони навколишнього природного середовища України, який нині очолює наглядову раду одного із закладів вищої освіти Києва.

Брак кадрів залишається головним викликом для діяльності підприємств в умовах воєнного стану, ставлячи нові рекорди.

Найбільш ураженими корупцією залишаються сектори, пов’язані з верховенством права та управлінням державними ресурсами. Проте до числа сильно вражених корупцією потрапили земельна та аграрна сфери.

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) за матеріалами досудового розслідування Національного антикорупційного бюро (НАБУ) направив до суду обвинувальний акт стосовно виконувача обов’язків директора державного підприємства зі структури «Державного агентства резерву України».

Антикорупційні органи завершили досудове розслідування у справі щодо незаконного заволодіння зерном ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ДПЗКУ) на суму понад $60 млн.

Депутат Миргородської міської ради (Полтавська обл.), якого викрили на одержанні неправомірної вигоди за владнання земельного питання, постане перед судом.

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) скерували до суду справу колишнього першого заступника міністра аграрної політики та продовольства (нині заступник міністра економіки, екології та сільського господарства) та ексзаступника міністра економіки.

Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України заявило, що здійснює управління підпорядкованими державними підприємствами виключно на засадах нульової толерантності до корупції.

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Сеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) викрили масштабну корупційну схему заволодіння зерном АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ДПЗКУ).

Національне антикорупційне бюро спільно зі Службою безпеки України викрили схему заволодіння врожаєм соняшнику та кукурудзи державних установ, що входять до структури Національної академії аграрних наук України (НААН).