В Україні пожвавлюється економічна активність

07 червня 2022, 19:00 1551

Кількість підприємств, що повністю зупинили свою діяльність у другій половині травня, скоротилася до 14% проти 17% у квітні.

Про це говориться у щомісячному макроекономічному та монетарному огляді Національного банку України (НБУ).

При цьому загальний рівень завантаженості потужностей залишається на 40% нижчим за довоєнний рівень.

«Втрата ринків збуту та посилення цінового тиску стримують відновлення. Стабільно значним є негативний вплив порушеної логістики, зокрема постачань палива», — пояснюють в НБУ.

Водночас поліпшилась оцінка запасу міцності підприємств. У травні кількість підприємств, які не відчувають проблем із нестачею ресурсів, зросла (до 36%), 40% опитаних вистачить ресурсів більш ніж на місяць.

В НБУ уточнили, що з поверненням населення виробники харчової продукції відновлюють роботу на деокупованих територіях, вводять нові та розконсервовують старі потужності в західних та центральних регіонах. Окремі виробники підтримують обсяги виробництва, переорієнтовуючись з українського на європейський ринок.

«Надлишок сировини та переорієнтація споживачів на доступнішу та дешевшу вітчизняну продукцію підтримують розширення асортименту», — додають у банку.

Стримують галузь експортні обмеження, скорочення купівельної спроможності населення та зростання собівартості виробництва внаслідок логістичних труднощів і подорожчання енергоносіїв.