У парламенті зареєстровано ще один законопроект з органіки

30 березня 2018, 14:47 3591

Народні депутати — представники Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України 30 березня 2018 р. зареєстрували в парламенті законопроект  «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції».  

Про це повідомляє один із авторів законопроекту № 5448-д, голова земельного підкомітету аграрного комітету ВРУ Олег Кулініч на своїй сторінці у Facebook.

«Ми багато говоримо про популяризацію виробництва органічної продукції в Україні і про необхідність напрацювання системної державної політики у цьому напрямі, але законодавча база, яка б визначала основні принципи і поняття органічного виробництва, особливості обігу такої продукції, її розповсюдження, маркування і т. ін, недостатньо дієва і неповна», — зазначає депутат.  

Зі слів Кулініча, запропонованим законопроектом встановлюються  засади державного регулювання у сфері виробництва та обігу органічної продукції і повноваження центральних органів виконавчої влади, що здійснюють управління та контроль у зазначеній сфері.  

Законопроектом № 5448-д визначено права та обов'язки суб'єктів ринку органічної продукції, зокрема, операторів ринку, органів сертифікації і т. ін., встановлено основні засади процедури сертифікації органічного виробництва з деталізацією за галузями.

Також цим законопроектом пропонується запровадити чіткий та прозорий механізм реєстрації органів сертифікації, операторів ринку та органічного насіння.

Зареєстрованим депутатами проектом закону визначається механізм державного контролю (нагляду) за діяльністю суб'єктів ринку органічної продукції та встановлюється відповідальність за порушення законодавства у цій сфері. Ним встановлено вимоги до переліку речовин, які дозволяється використовувати у процесі органічного виробництва, визначено процедуру, за якою вони можуть бути дозволені до використання.

Окремо визначаються вимоги до зберігання, перевезення,  реалізації, декларування та маркування  органічної продукції.

«Вважаю законопроект № 5448-д «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» дуже актуальним для сучасного етапу розвитку агропромислового комплексу в Україні. Він також направлений на гармонізацію законодавства України до законодавства Європейського союзу у зазначеній сфері і сприятиме нарощуванню експортних потужностей України. Нам є що запропонувати світу, який зараз все більше переходить на органічну модель виробництва, тож ми повинні підтримати цей процес на законодавчому рівні і направити його в потрібне русло!», — резюмує Олег Кулініч.


Для довідки: Верховна Рада 14 листопада 2017 р. не прийняла у першому читанні і направила на доопрацювання комітетом законопроект «Про основні засади і вимоги до органічного виробництва, обороту і маркування органічної продукції» (№ 5448).