Про це йшлося під час презентації проєкту «СТОП Фальсифікат», говориться у повідомленні Держпродспоживслужби.
Як очікується, встановлення камер забезпечить абсолютну відкритість та прозорість діяльності лабораторій відомства.
«Презентація проєкту «СТОП фальсифікат» наштовхнула мене на ідею встановити камери у всіх лабораторіях Держпродспоживслужби. Таким чином, ми підвищимо прозорість роботи лабораторної мережі та знімемо будь-які можливі маніпуляції щодо нібито зловживань під час проведення лабораторних досліджень», — наголосив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.
За його словами, завдяки такому простому рішенню кожен простий громадян може перевірити як працюють співробітники тієї чи іншої лабораторії.
Було запропоновано завершити всі організаційні питання щодо встановлення вебкамер в лабораторіях до середини грудня — тобто ще до початку старту практичної складової проєкту «СТОП Фальсифікат».

Кермо, поле і TikTok: як 18-річна студентка працює трактористкою

Молочне господарство на Вінниччині утримує майже 10 тисяч голів ВРХ

Датчик справний, а трактор втрачає тягу: де ховалася несправність

Експерти відібрали вина-амбасадори 2026 року міжнародного проєкту «Українське вино — частина світової культурної спадщини вина La Cité du Vin».

Україна офіційно звернулися до ЄС із проханням надати допомогу в розмірі 220 млн євро з конкретним цільовим призначенням — для компенсації відсотків за кредитами для аграріїв. Ці кошти потрібно їм для виконання осінньої посівної та продовження операційної діяльностей в умовах ускладненого експорту через зупинку чорноморських портів.

За поточного темпу обмеженого експорту без портів Великої Одеси фактично в листопаді Україна матиме дефіцит внутрішніх потужностей для зберігання зерна, який може становити від 8 до 11 млн т.

Альтернативні шляхи експорту зернових, олійних культур і продуктів їх переробки через Дунайський регіон, залізницю та вантажний транспорт у час активного використання забезпечували максимум до 50% обсягу, який йшов через порти Великої Одеси.

Щоб підтримати аграрний сектор в умовах заблокованих чорноморських портів, урядом прийняті три рішення: переглянуто мінімальні експортні ціни, змінені умови фінансування аграріїв за програмою «5-7-9%» на обігові цілі та прийнято рішення про надання державних гарантій на портфельній основі.

Осередок сарани перелітної на території Зеленодольської громади Дніпропетровської області ліквідовано.

У серпні вже немає заходу суден у порти Великої Одеси. З 1 по 12 серпня Україна експортувала 590 тис. т зерна, це 30% від потреби. Наразі близько 45% агроекспорту вивозиться залізницею, близько 45% — через Дунайський регіон, 10% — автомобільним транспортом.

У частині Болградського району Одеської області запровадили карантинні обмеження через виявлення африканської чуми свиней. Вірус підтвердили у зразках, відібраних від загиблої свині, тушу якої знайшли на сміттєзвалищі поблизу села Криничне.

За період 27 липня – 2 серпня 2026 року фахівці Держпродспоживслужби провели 11 783 аналізи відібраних зразків під час фітосанітарних процедур, моніторингу та обстежень. Також було оформлено 3 133 фітосанітарні сертифікати для експорту зернових і олійних культур.

ЄС оновлює правила імпорту продукції тваринного походження, і для українських експортерів це означає необхідність переглянути окремі виробничі процеси, системи простежуваності та підходи до підготовки документів для експорту до Європейського Союзу.