З початку вересня 2024 року в українських портах підвищуються ціни на нерафіновану соняшникову олію.
Про це говориться у повідомленні ІА «АПК-Інформ».
Як зазначається, ця тенденція зумовлена активним попитом на продукт на тлі обмеженої кількості пропозицій.
Станом на 5 вересня 2024 року ціни попиту на соняшникову олію досягають 930 $/т СРТ-порт, що вище аналогічних цін, озвучених наприкінці серпня, на 10 $/т.
За підсумками серпня 2024 року експорт соняшникової олії становив лише 227 тис. т, що на 48% поступається показнику липня та стало найменшим місячним обсягом із червня 2022 року.

Від чорниці до малини: родина на Волині вирощує майже два гектари ягід

200-річний млин отримав друге життя: подружжя на Вінниччині відродило родинну справу

Органічна плантація лохини як впорядкований програмний код

Індія, найбільший у світі покупець соняшникової олії, переорієнтовується на альтернативні види рослинних олій через перебої з постачанням продукції з України та росії.

Олійноекстракційні заводи Kernel за підсумками 2026 ФР (завершився 30 червня 2026 року) переробили майже 3,2 млн т культур, що на 8% менше аналогічного показника попереднього сезону.

Світовий олійний комплекс завершив минулий тиждень із помірно позитивною динамікою.

Влада Туреччини вирішила ввести тарифні квоти на імпорт соняшникового насіння та нерафінованої олії, які забезпечать стабільні постачання олії на внутрішній ринок та пільгові умови ввезення сировини для переробки.

Український сектор переробки соняшнику продовжує демонструвати ознаки сповільнення, а поточний сезон може стати одним із найслабших за останні більш ніж десять років.

Компанія Kernel розвиває власний бренд соняшникової олії у Європі, створений 2024 року в синергії з партнером — нідерландською компанією-дистриб’ютором харчових продуктів Fangoo&Zon Impex. У Нідерландах під торговою маркою Bestolie&Kernel уже продано 5,5 млн л продукції.

Компанія «Віктор і К» (ТМ «Королівський смак») втратила 15 тис. т соняшникової олії під час пожежі в порту, яка виникла внаслідок ворожого обстрілу.

Аргентина вперше випередила Україну за обсягами постачання соняшникової олії до Індії — найбільшого світового імпортера цієї продукції. Причиною стали скорочення виробництва у Чорноморському регіоні, логістичні труднощі й активне нарощування експорту з боку аргентинських виробників.

Україна за 28 днів травня експортувала близько 383 тис. т соняшникової олії та 276 тис. т макухи.

Україна у 2026/27 МР збільшить виробництво соняшнику та продуктів його переробки.