Посівна-2022: уряд спростив аграріям доступ до пального та ЗЗР

17 березня 2022, 14:32 687

Кабінет Міністрів України ухвалив низку рішень, які полегшують доступ виробників сільгосппродукції до пального та пестицидів в умовах воєнного стану.

Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко у своєму Telegram-каналі.

«Дозволено введення в обіг бензину та дизельного палива екологічних класів Євро3 і Євро 4. Спрощено проходження митних процедур для постачання нафтопродуктів. Завдяки цьому буде залучено додатковий ресурс пального для потреб с/г виробників», — сказав він.

Крім того, за словами Лещенка, сьогодні Президент України підпише закон про скасування акцизу на пальне та зниження ставки ПДВ з 20% до 7% (№ 7137-д). 

Також уряд спростив умови перевезення пестицидів та агрохімікатів автомобільним транспортом.

«Крім того, продовжено строк дії допусків на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами й агрохімікатами. Ця норма поширюється на період дії воєнного стану в Україні та протягом 90 днів після його припинення або скасування», — уточнив Лещенко, підкресливши, що спрощується виключно процес отримання ліцензії — усі питання безпеки транспортування та якості пестицидів і добрив буде дотримано на належному рівні.