Названо найперспективніші в Кувейті українські продукти

28 лютого 2019, 08:00 6641

Кувейт може стати потенційним ринком збуту для виробників низки продуктів харчування з України.

Про це йдеться у дослідженні аналітичного відділу Ради з питань експорту продовольства (UFEB) стосовно ринків збуту країн Західної Азії.

Кувейт є сьомою найбагатшою країною світу. Це країна з постійно зростаючим ВВП ($120,68 млрд), з розвиненою нафтовою економікою та платоспроможністю. А також це країна, яка намагається інвестувати в розвиток сільського господарства, але існують природні перешкоди: суворий клімат, дефіцит орних земель та їх низька родючість, нестача води, що робить дану країну залежною від імпорту агропродукції та продуктів харчування.

«Кувейт — держава, яка взяла на себе забезпечення та розповсюдження основних продуктів харчування своїм громадянам (субсидія) за допомогою картки. До таких продуктів входять: борошно та хлібобулочні вироби, рис, цукор, сочевиця, сухе молоко, дитячі продукти харчування, масло, курятина. Дані продукти на 75% постачаються з інших ринків, тому попит на імпортні продтовари не зменшується», — зазначають в UFEB.

Однією з найперспективніших експортних позицій для України є м'ясо свійської птиці.

«З 2011 року у Кувейті спостерігається незначне збільшення у виробництві м'яса птиці. Головною перешкодою для розширення промисловості є обмеженість у доступності землі: уряд Кувейту не дозволяє будівництво великої кількості нових птахофабрик або розширення існуючих через відсутність відповідних земельних ділянок і достатнього водопостачання. Тому збільшення попиту (за рахунок збільшення чисельності населення та збільшення споживання м'яса птиці на людину) задовольняється імпортом», — пояснюють експерти.

Річний попит Кувейту в 2017 році складає близько 132,74 тис. т, тоді як Україна поставляє лише 206 т. ТОП-імпортерами м'яса свійської птиці є Бразилія, США та Саудівська Аравія. Україна — дев'ята.

Попит на хлібобулочні вироби у Кувейті характеризується як стабільний. Загальна вартість поставленої продукції до країни становить $170,26 млн, частка імпорту України становить лише 1,55% ($2,64 млн).

«Варто зазначити, що до 2014 року поставки хлібобулочних виробів з України до Кувейту взагалі не відбувалися. Проте станом на 2018 рік імпортні відвантаження стабільно зростають на 0,8% щороку. В рейтингу двадцяти країн-імпортерів Україна на тринадцятому місці. Однак вітчизняним постачальникам варто врахувати, що головними конкурентами у даному сегменті є Саудівська Аравія, Об'єднані Арабські Емірати та США», — додали в раді.

Вершкове масло є продуктом з невеликим терміном споживання та особливостями зберігання. Імпортні поставки даного продукту в 2017 році оцінювали в $46,98 млн, частка України становить 3,4% ($1,63 млн). Головними імпортерами вершкового масла є Нова Зеландія, Німеччина та Саудівська Аравія. Україна займає восьме місце.

Загалом ринок продуктів харчування Держави Кувейт оцінюється у $2,9 млрд, агропродукції — $634,1 млн.

«Українським виробникам варто звернути увагу, що найбільшим попитом на молочному ринку Кувейту користується сухе молоко, сир, масло. У сегменті м'яса споживач віддає перевагу курятині. ТОП-продуктами в сегменті хлібобулочних виробів є тістечка, солодке печиво та вафлі», — уточнили експерти.