Названо дату розгляду Конституційним Судом закону про землю

28 вересня 2020, 11:11 2419

Велика палата Конституційного Суду України на відкритій частині пленарного засідання у формі усного провадження 29 вересня 2020 р. розгляне справу щодо відповідності умов закону про обіг земель сільськогосподарського призначення основному закону.

Як говориться у повідомленні КСУ, розглядатимуться подання 48 народних депутатів України щодо конституційності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» від 31 березня 2020 року № 552-ІХ, окремих положень Земельного кодексу України зі змінами, внесеними вказаним законом, та 53 народних депутатів України щодо конституційності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» від 31 березня 2020 року № 552-ІХ.

«Автори клопотань стверджують, що земля як об»єкт права власності українського народу є основним національним багатством, перебуває під особливою охороною держави, що насамперед стосується саме земель сільськогосподарського призначення«, — йдеться у повідомленні.
На їх переконання, прийняття Верховною Радою України закону відбулося з порушенням конституційної процедури розгляду та ухвалення, а його положення суперечать приписам Конституції України.

«Народні депутати України наголошують, що лише Український народ наділений правом приймати рішення про розпорядження таким об'єктом права власності, як земля, через всеукраїнський референдум», — уточнюють в суді.

У зв«язку з карантинними заходами кількість місць обмежена. Відеотрансляція відкритої частині пленарного засідання здійснюватиметься на офіційному вебсайті КСУ за посиланням.


Для довідки: 4 травня 2020 року в Конституційний суд України надійшло перше подання щодо конституційності Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обороту земель сільськогосподарського призначення». На розгляді в КСУ знаходиться три конституційні подання народних депутатів, які стосуються конституційності земельної реформи.

28 квітня Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо условійоборота земель сільськогосподарського призначення» № 552-IX, який Верховна Рада прийняла 31 березня 2020 року.