Мінагрополітики можуть знову об'єднати з Мінекономіки

04 березня 2024, 16:14 1410

В уряді України можливі структурні зміни — кілька міністерств можуть скоротити та об'єднати.

Про це повідомляє hromadske з посиланням на джерела у фракції «Слуга Народу».

Так, під скорочення в уряді можуть потрапити Міністерство культури та інформаційної політики та Міністерство молоді та спорту, оскільки ці відомства не мають очільників. Також джерело додало, що Мінагрополітики можуть злити з Мінекономіки.

Тим часом джерело у партії «Голос» вважає, що не буде ніякого скорочення. А співрозмовник з «Європейської Солідарності» каже, що це питання ще не обговорюється серед депутатів.

Як відомо, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на пресконференції 4 березня заявив, що кількість міністерств в українському уряді хочуть скоротити на третину.

«Хочемо скоротити кількість міністерств на третину, скоротити кількість державних службовців. Ми вже почали це робити. І цього року скорочено 20 тисяч державних вакансій», — сказав прем'єр.

Він повідомив, що в уряді вже працюють над створенням «потужного центру уряду». Там мають зосередитися всі допоміжні адміністративні функції — відповідна юридична підтримка, робота Кабміну в кадровій, бухгалтерсько-фінансовій сфері.

Шмигаль пояснив, що міністерства повинні мати невелику кількість кваліфікованих спеціалістів, які формуватимуть державну політику. А центр уряду має якісно і швидко готувати документи, необхідні для міністерства.

На початку лютого Президент Володимир Зеленський заявив, що «однозначно потрібне перезавантаження» в уряді. І додав, що у разі продовження дефіциту коштів у бюджеті може зменшитися кількість міністрів і міністерств.