АРМА виторгувало 1,3 млрд грн від продажу російського аміаку

23 березня 2023, 14:47 1073

Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА) отримало ще понад 254 млн грн від продажу арештованого аміаку російського походження обсягом 9,7 тис. т.

Як говориться у повідомленні відомства, за підсумками реалізації п’яти партій російського аміаку загальним обсягом близько 42 тис. т АРМА отримало понад 1,32 млрд грн, що у багато разів перевищує надходження від реалізації за всі попередні роки роботи агентства.

«Кошти від проданого майна після погодження уряду перераховуються на придбання військових облігацій. Наразі, завдяки купівлі цінних паперів, до бюджету сукупно перераховано понад 1,2 млрд грн», — додали у агентстві. 

В АРМА наголосили, що у випадку з продажем аміаку, крім ціни, сформованої за підсумками торгів, покупець має сплатити також винагороду електронному майданчику, компенсацію держпідприємству АТ «Одеський припортовий завод» за прийом, захолоджування, зберігання та відвантаження сировини, а також ПДВ і митні платежі. Отже, реальна вартість арештованого аміаку для покупців є значно вищою, ніж остаточна ціна продажу за результатами торгів.