Цукрові буряки цього року відстають у розвитку

28 липня 2017, 09:46 4887

Вага цукрових буряків станом на 20 липня майже на 20% менша ніж в аналогічний період минулого року.

Про це заявив аналітик сировинних ринків та сільського господарства НАЦУ «Укрцукор» Василь Долінський, говориться у повідомленні асоціації.

«Згідно оперативної інформації НАЦУ «Укрцукор», середня вага кореня цукрових буряків становить 226 грам, середня вага гички цукрових буряків — 303 грами, середня цукристість аналогічна минулорічній — 13,3%. Таким чином, вага цукрових буряків майже на 20% менша ніж в аналогічний період минулого року», — коментує

За його словами, найкращі показники маси коренеплоду та гички, завдячуючи поливу мають аграрії Миколаївської області — середня маса кореня в регіоні становить 383 грами, що на 40% більше ніж в середньому в Україні. Далі слідують Вінницька, Тернопільська та Львівська області, де вага коренеплоду становить 260-270 грам в середньому. Найнижча вага «солодких коренів» у Харківській, Житомирській, Волинській — 175-185 грам.

«Найсолодші» цукрові буряки зростають на полях Житомирської, Вінницької та Полтавської областей, середні показники цукристості коливаються від 14,2 до 16%. Найнижча цукристість — у Львівській, Волинській, Чернігівській та Кіровоградській областях.

Середня густота посівів цукрових буряків в поточному році становить 100 200 рослин на га, що на 4% більше ніж минулого року.

Загалом, сприятливі кліматичні умови, особливо у Західній Україні, прискорюють ріст цукрових буряків та скорочують відставання від минулорічних показників у вегетації рослин, зазначив експерт.

«Варто зазначити, що головною причиною недобору врожаю цукрових буряків минулого року стала посуха в період з кінця липня до середини серпня. За умови регулярних опадів протягом серпня, у середині вересня ситуація на полях може бути не гіршою ніж минулого року», — підсумував аналітик.