Винзавод в Одесі продали за 235 млн грн

15 вересня 2021, 13:21 3003

Онлайн-аукціон з приватизації цілісного майнового комплексу «Одесавинпром» (м.Одеса) відбувся 14 вересня 2021 р.

Про це йдеться у повідомленні Фонду держмайна України.

В онлайн-аукціоні взяли участь 12 учасників, які збільшили ціну в 3,6 разів, зі стартових 65,32 млн грн до 234,9 млн грн.

«Приватизація «Одесавинпром» — це черговий успіх приватизації. Держава отримала справедливу ціну за такий об»єкт завдяки прозорому аукціону, місцева громада буде впевнена у збереженні історичної пам«ятки, а інвестор — вмотивований розвивати цей потужний актив, який перейде у його власність», — заявив голова ФДМУ Дмитро Сенниченко.

Новий власник цілісного майнового комплексу, після підписання протоколу аукціону, договору купівлі-продажу та сплати коштів, отримає у власність 97 об«єктів нерухомості, зокрема підвали для обробки та зберігання вина, виробничі корпуси, складські приміщення виготовленої продукції, а також більше 200 одиниць рухомого майна, у тому числі машини, обладнання інструменти, прилади, інвентар та транспортні засоби.

Також, відповідно до вимог Закону України «Про охорону культурної спадщини», пам«ятка може бути приватизована лише за умови укладання майбутнім власником з відповідним органом охорони культурної спадщини попереднього договору про укладання в майбутньому охоронного договору на пам«ятку з викладанням його істотних умов. Це стосується, в тому числі, цільового використання пам«ятки, а також робіт, які майбутній власник зобов«язується провести на пам«ятці з метою утримання її в належному стані.  

Основними напрямами діяльності підприємства є виробництво та розлив виноробної продукції, зокрема шампанського України, вин ігристих та слабоалкогольних газованих напоїв.