Насіннєвий завод на Полтавщині повернули державі

29 березня 2019, 11:26 1685

Цілісний майновий комплекс «Лубенського насіннєобробного заводу» (Полтавська обл.) вартістю майже 165 млн грн повернуто у державну власність.

Про це йдеться у повідомленні прокуратури Полтавщини.

«У 2011 році виконавчий комітет Засульської сільської ради надав у приватну власність філії публічного акціонерного товариства «Державна продовольчо-зернова корпорація України» «Лубенський насіннєобробний завод» загальною площею понад 37 тис м2 вартістю майже 165 млн грн», — нагадали у відомстві.

Таким чином, насіннєобробний завод перейшов у власність приватної структури. При цьому зміна форми власності відбулася без правових підстав, зазначають у прокуратурі.

Окрім цього, свідоцтво про право власності видано за відсутності документів, що підтверджують зміну форми власності зазначеного цілісного майнового комплексу з державної на приватну.

«Відповідно до Закону України «Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» «Лубенський насіннєобробний завод» не підлягає приватизації, а у переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, але можуть бути корпоратизовані, зазначене підприємство відсутнє. Таким чином, майно підприємства не могло бути приватизоване або корпоратизоване чи включене до статутного фонду товариства», — пояснюють у прокуратурі.

З метою відновлення порушених інтересів держави, прокуратура Полтавської області звернулась з позовом до суду визнати незаконним відчуження у приватну власність «Лубенський насіннєобробний завод», який судом задоволено у повному обсязі.