ІМК запровадить точне землеробство на 40% земельного банку

27 вересня 2022, 16:20 2083

IMК підписала зі швейцарською компанією OneSoil угоду про дослідження та розробки в галузі польової аналітики та цифрового сільського господарства.

Протягом наступних 5 років компанії продовжуватимуть разом вдосконалювати застосування на полях ІМК технології диференційного внесення ТМЦ (насіння, добрив, засобів захисту рослин тощо), говориться у повідомленні компанії на сторінці у Facebook.

Як зазначається, ІМК та OneSoil співпрацюють у цьому напрямі з 2019 року. Загальна площа спільних польових досліджень OneSoil та IMК зросла з 4 тис.  га у 2020 році до 25 тис. га у 2022 році.

«Отримані завдяки цьому знання допомагають IMК оптимізовувати використання виробничих ресурсів. Зокрема, у 2022 році завдяки диференційному внесенню компанія зекономила 200 т добрив на 4000 га, а OneSoil дозволили вдосконалити своє цифрове програмне забезпечення для точного землеробства та розширити технологію для Європи, Південної та Північної Америки та інших регіонів», — пояснюють у компанії.

«IMК з 2017 року успішно впроваджує різноманітні елементи точного землеробства. Зокрема, з 2019 року ми застосовуємо диференційний посів і внесення добрив — технологію, яка дозволяє економити насіння та добрива, знижувати виробничі витрати, підвищувати ефективність сільськогосподарського виробництва та зменшувати негативний вплив на довкілля. Це відповідає стратегічним цілям IMК щодо підвищення операційної ефективності та сталого розвитку компанії стосовно людей, землі та навколишнього середовища», — відзначає генеральний директор IMК Алекс Ліссітса.

За його словами, завдяки партнерству з OneSoil ІМК вже успішно реалізувала пілотний проєкт на 20% земельного банку ІМК.

«За наступні 5 років співпраці з OneSoil ми плануємо збільшити площі для застосування технології змінної норми внесення щонайменше вдвічі, оскільки, за попередніми оцінками, 45% полів ІМК придатні для цього», — додав Алекс Ліссітса.


Для довідки: ІМК є інтегрованою сільськогосподарською компанією в Україні. Напрями діяльності: виробництво сільськогосподарських культур (кукурудза, пшениця, соняшник); зберігання сільськогосподарських культур; виробництво молока. ІМК обробляє 120 тис. га землі, розташованих в Полтавській, Чернігівській та Сумській областях України. Компанія була заснована 2007 року. У 2021 році IMК отримала чистий прибуток в розмірі $78,7 млн і EBITDA $110,3 млн. ІМК є однією з 10-ти найбільших аграрних компаній в Україні. У травні 2011 року відбулося розміщення акцій ІМК на Варшавській фондовій біржі.